Žirgų globėjai pasipiktino: buvęs Seimo narys gyvūną paliko kentėti

Buvusio Seimo nario Kęstučio Skamarako žemėse rastas siaubingus skausmus dėl peraugusių kanopų kenčiantis ponis. Po žirgų gerove besirūpinančių specialistų vizito vyras suskubo tvarkytis. Jis sako, kad numylėtinę kumelę apleido dėl jį patį užklupusios ligos.

Siaubingai atrodančias ponio kanopas išvydę žirgų globos asociacijos atstovės sako patyrusios šoką. Kanopos gal dvidešimties centimetrų ilgio, užsirietusios ir suskilinėjusios, o vargšas gyvūnas vos juda. Tokį ponį moterys pamatė Skaraitiškės dvare, o čia yra buvusio Seimo nario ir Raseinių rajono mero Kęstučio Skamarako valdos.

„Jau buvo trupučiuką apkarpytos tos kanopos, jos apipjautos, tai vaizdas geresnis, bet vis tiek negeras. Pamatėm kumelę, kuri yra skausmuose", – kalbėjo žirgų globos asociacijos vadovė Rūta Rosson.

O štai šiandien K. Skamarako kieme vaizdas visiškai kitoks, ponio patelė ramiai guli pavėsyje.

Jos kanopos nudrožtos ir visai trumpos. Matyti, kad kol kas patelei dar sunku judėti, nusimetus tokią skausmingą naštą – riekia priprasti vaikščioti.

„Kai auga, jas reikia prižiūrėti žirgui. Bet jai dar greičiau auga ir va per tuos tris, keturis, penkis mėnesius ir prisidirbau", – sakė ūkininkas Kęstutis Skamarakas.

Buvęs parlamentaras dievagojasi, kad ši nemaloni situacija susiklostė prieš kelis mėnesius pašlijus jo sveikatai – kai jis sako patyręs infarktą.

„Buvo problema, bet ką padarysi. Pašalinom tą problemą ir ramu. Nupjausim, sakau, jei man ne infarktas, tai yra priežastis, ar nėra?", – tęsė ūkininkas.

Asociacijos vadovė sako, kad dėl to kumelė turėjo jaustis siaubingai, esą neprižiūrint – viskas gali baigtis gyvūno mirtimi.

„Kanopos yra kaip organai – keturios pas arklį, tai tikrai didelis skausmas judėti, nes tu visada judi skausmuose. Jei yra didelis peraugimas tai yra ir sąnariams krūvis, ir sausgyslėms, ir ilgą laiką netvarkant yra užburtas procesas, kuris eina tik blogyn", – tikino R. Rosson. 

Vyras pripažįsta, kad kelis mėnesius tikrai nepajėgęs niekuo rūpintis. Bet sako, kad gyvulys dėl peraugusių kanopų nekentėjęs.

REKLAMA

„Bet čia nieko jai nebuvo, tik estetiškai bjauriai atrodė, bjauriai iš tikrųjų", – sakė ūkininkas.

Pasak K. Skamarako, 16 metų jau sulaukusi Maja – visų numylėtinė, gauna daug dėmesio ir vis gardesniu kąsneliu palepinama.

„Draugai suvažiavo ir sutvarkė. Ji turi tokią ligą – laminitas – jų labai greita tos kanopos užauga", – aiškino K. Skamarakas.

Pasak žirgų globos asociacijos, vien nupjaustyti kanopas neužtenka, tokį gyvūną būtina gydyti.

„Tai akivaizdu, kad liga, kuriai reikia nuolatinio gydymo priežiūros, neužtenka vieną kartą apkarpyti – tai yra ilgas procesas", – aiškino R. Rosson.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų