Dar vienas draudimas: Lietuvoje siūloma daugiau nerūkymo vietų

Leisti rūkyti balkonuose ir lauko kavinėse bei kitose viešose šalies vietose ar ne? Vidaus reikalų ministerija tikina – sukontroliuoti savo namuose rūkančių pažeidėjų policija nesugebės.

Rūkyti norima uždrausti balkonuose, lauko kavinėse, vaikų žaidimo aikštelėse ir ten, kur vyksta viešieji renginiai. Daugeliui lauko kavinių ir restoranų savininkų neramu dėl gresiančių draudimų. Mat jau nuo kitų metų prisėdus lauko kavinukėje gali būti draudžiama ne tik vartoti alkoholinius gėrimus, bet ir rūkyti.

„Jeigu uždraus viską, tai tikrai tada jau nebebus nei tų klientų, nei čia biznio kokio nors restorano. Čia visų pirma yra blogai Lietuvos turizmui“, – įsitikinusi vienos Vilniaus kavinės vadovė Katažina.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nerūkymo zonos

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga mano, kad tokie draudimai būtini, norint apsaugoti tuos, kurie priversti kvėpuoti kenksmingais dūmais neturėdami jokio kito pasirinkimo.

„Turėsim pašalinti pelenines ir sudrausminti žmones, kurie elgiasi netinkamai. Šiuo metu mes tą darom su alkoholiu. Tarkim, kur čia yra suoliukai lauke, mes prižiūrim, kad žmonės negertų ant jų alkoholinių gėrimų, tai lygiai taip pat prižiūrėsim, kad mūsų teritorijoje žmonės nerūkytų. Mes paisom taisyklių ir turim elgtis taip, kaip reikalauja taisyklės“, – teigė vieno sostinės baro vadovas Šarūnas.

Vienas iš šio draudimo iniciatorių, pats kažkada rūkęs ministras Veryga tikina, kad noras sutramdyti rūkančiuosius balkonuose – ne be pagrindo. Esą į jį iki šiol kreipiasi be galo daug žmonių, negalinčių vasarą praverti savo langų, mat į juos veržiasi kenksmingų nikotino dūmų kvapas iš kaimyninių butų. Todėl jei neišeina susitarti – belieka bausti.

„Nepavyksta jiems susitarti su kaimynais, tai aš manau, kaip mes ginam kitas piliečių teises, ir galvojam apie tai, kad blogo kvapo neturėtų būti, neturėtų sklisti iš valymo įrenginių, tai čia ne tik kvapo klausimas. Pasyvus rūkymas yra įrodytas kaip žala sveikatai, tikra žala sveikatai“, – argumentuoja ministras.

REKLAMA

Tačiau yra vienas bet. Vidaus reikalų ministerija ir policija tikina, kad visų prasižengusiųjų nubausti ir sudrausminti tikrai neįstengs. Esą tam jie neturi užtenkamai pajėgumų. Tačiau esą alternatyvų rūkymo problemai spręsti – tikrai yra.

Tai galėtų būti švietėjiška, informacinė veikla, galbūt ir skatinimas kompensacinėmis priemonėmis kažkokiu būdu, pavyzdžiui pageidaujant žmonėms atsisakyti šio įpročio, kompensuoti gydymą.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2019-07-28 13:06:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne nuo rūkymo išsproginėsime, tai nuo maisto. Vėžys pagrinde nuo maisto priedų atsiranda... o šitų niekas nedraudžia :)
Atsakyti
-1

a
as
2019-07-28 12:09:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
o del sito daraudimo tai as tik uz ,,nes ypac vakarasi jei ruko balkonuose,man atsibodo rekti ir kekti juos,tikrai smirda kambary,,taip pat rieketu riboti rukima kur vaiku aiksteles,nes daznai matau arteina atsiseda vaika paleidzia ir traukia cigaretes,,slikstu nebesugeba i sali nueiti ,negerbia kitu,nes tas kas neruko tikrai smirda,,
Atsakyti
-7

K
KLEVAS
2019-07-28 14:21:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekaip negaliu suprasti, koks ten tas malonumas čiulpti smilkstančią ,,žiūrkės uodegą". Užsiiminėjau tą kvailyste būdamas 13-17 metų. Nuo 1955 metų lapkričio - taip taip - NE !!!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų