Žinia dėl koronavirusu sirgusio nužudyto vyro: su juo turėję kontaktą prašomi skambinti 1808

Netikėta žinia: prieš pora dienų Vilniuje nužudytas vyras, pasirodo, buvo užsikrėtęs koronavirusu. Visai šalia palaikų tuomet darbavosi keli policijos ekipažai, medikai, o „Grindos“ darbuotojai kūną lietė, tad galėjo užsikrėsti nuo žuvusiojo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai dabar bando surankioti kontaktus, kas su mirusiuoju bendravo dar jam gyvam esant ir kas galėjo užsikrėsti po nusikaltimo. Beje, epidemiologai apie šį atvejį sužinojo pavėluotai, tik iš žiniasklaidos.

Vėlų ketvirtadienio vakarą, gavę pranešimą apie Kojelavičiaus gatvėje nužudytą vyrą, į nusikaltimo vietą sulėkė trys policijos ekipažai, greitoji, tyrėjai ir „Grindos“ darbuotojai, vėliau išvežę palaikus. Iš viso čia darbavosi galbūt keliolika asmenų. O dabar visus juos pasiekė netikėta žinia.

 „Policija gavo iš teismo medicinos ekspertų informaciją, kad tas nužudytas asmuo sirgo Covid-19. Buvo padarytas testas įtariamajam asmeniui, kuris šiuo metu yra areštinėje. Taip pat sudaryti sąrašai pareigūnų, kurie kontaktavo – tiek įvykio vietoje, tiek su įtariamuoju“, – TV3 žinioms kalbėjo Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis. 

Įtariamojo žudiko – vyro sūnėno – testas neigiamas. O štai auka tapęs 60-metis, panašu, virusą dar gyvas būdamas nešiojo nė pats to nežinodamas. Epidemiologų uždavinys dabar – išsiaiškinti, su kuo vyras prieš nužudymą bendravo paskutines 14 savo gyvenimo dienų ir kokie ekspertai dirbo arčiausiai jo palaikų. Tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė tvirtina, kad darbas prasidėjo pavėluotai, nes epidemiologai apie šį atvejį sužinojo tik iš žurnalistų.

„Teismo medikai nepranešė mums iki šiol nei telefonu, ką turėjo padaryti per 2 valandas gavus atsakymą ir raštu per 12 valandų. Tai informacijos neturime, bet, nežiūrint to, labai padėjo policijos pareigūnai“, – sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

REKLAMA

Kaip teigia policijos atstovas Ramūnas Matonis, įvykyje buvę pareigūnai jaučiasi gana ramūs. Tiesioginio kontakto su žuvusiuoju jie neturėjo.

„Tikimybė tikrai labai maža, nes lavonas buvo lauke. Lietėsi nebent ekspertai, kurie apžiūrėjo kūną, bet jie visi su pirštinėm, apsaugos priemonėm“, – sako R. Matonis. 

Visgi, pasak Lingienės, svarbu išsiaiškinti, ar tas pirštines ir kitas apsaugas tyrėjai bei „Grindos“ darbuotojai laiku pasikeitė, ar nelietė veido.

„Be jokios abejonės, rizika yra. Nes jeigu sąlytis su mirusiojo seilėmis, nosiaryklės išskyromis, ten, priklausomai nuo ligos periodo, tikrai gali būti didelė viruso koncentracija“, – teigia R. Lingienė.  

R. Lingienės teigimu, kol kas pavyko išsiaiškinti kelias dešimtis kontaktą su vyru turėjusių asmenų.

„Jau teko pabendrauti su asmeniu, su kuriuo nužudytasis gyveno, aiškinamės apie kontaktus. Ir su mumis jau susisiekė įmonės, kurioje dirbo nužudytas asmuo, buvęs kolega, pranešė apie kontaktus“, –  sako R. Lingienė. 

Su dar gyvu vyru bendravusius asmenis specialistai prašo skambinti karštąja linija 1808. Kol kas izoliuotis nei pareigūnams, nei vyro artimiesiems, nereikia, nebent būtų nustatytas didesnis grėsmės lygis. Pirmadienį policininkams ketinama atlikti Covid-19 testus.

O sekmadienį pranešta, kad koronavirusas nustatytas vienam Antavilių pensionato darbuotojui. Jau anksčiau skelbta, kad pensionate keli asmenys turėjo sąsajų su užkrato židiniu tapusios Nemenčinės siuvimo įmonės darbuotojais. Antavilių pensionatas nuo Nemenčinės nutolęs tik dešimčia kilometrų. Kol kas pensionate izoliuotas užsikrėtęs darbuotojas ir dar du asmenys. Iš viso kontaktą su sergančiuoju turėjo dešimt darbuotojų. Pensionato vadovybė dabar svarstys kaip testuoti gyventojus, kurie yra rizikos grupėje.

Naujų viruso atvejų per parą nustatyta 12. Pamažu auga pasveikusiųjų skaičius – jų jau 467. O tyrimų skaičius jau perkopė šimtą tūkstančių.

REKLAMA

Na, o saulėtą savaitgalį darbo nestigo viešąją tvarką prižiūrintiems pareigūnams. Vien per penktadienį-šeštadienį fiksuota pusantro šimto pažeidimų, daugiausia – dėl buriavimosi didesnėmis nei dviejų žmonių grupėmis ir kaukių nedėvėjimo. Visgi kai kurie toliau neklauso nei vieno, nei kito reikalavimo, o baudą užsidirbtų dar ir dėl to, ką turi butelyje.


Rašyti komentarą...
K
Kj
2020-04-26 23:35:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai gal pavardę galima? Kaip čia atpažinti su kuo turėjai kontaktą?
Atsakyti
0

J
Jk
2020-04-26 22:00:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tuoj naujoji vilnia bus kaip nemenčine

Atsakyti
0

i
idomu
2020-04-27 00:11:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
gyvuliai kontakta tik su tvartu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų