Zemlys-Balevičius: griežtesnės priemonės buvo būtinos, jei norime suvaldyti skaičius

Lietuvoje nemažėjant užsikrėtimų Covid-19 skaičiui, naujoji Vyriausybė pratęsė karantiną ir jį reikšmingai sugriežtino. Visi naujausi apribojimai įsigalioja nuo gruodžio 16 d., trečiadienio, o karantinas pratęstas iki sausio 31 d. Tačiau kada sugriežtintas karantinas duos rezultatų?

Kaip naujieji draudimai paveiks užsikrėtimų augimą kalbame su mokslininku, Sveikatos tarybos nariu Vaidotu Zemliu-Balevičiumi.

Kaip jūs vertinate siūlomas naujas priemones? Ar iš tiesų jos padės suvaldyti užsikrėtusiųjų skaičių kilimą? 

Manau, kad jos buvo būtinos ir kad jos padės suvaldyti skaičius. Tos priemonės iš principo yra skirtos kontaktų ribojimui, nes iš esmės žmonėms nelabai kur bus išeiti, liks tik būtinosios paslaugos ir dėl to, tikiuosi, kad priemonės suveiks. 

Griežtesnės priemonės įsigalios nuo trečiadienio. Kaip manote, ar per šiandien ir ryt žmonės neplūs į prekybos centrus, parduotuves? Ar dėl to vėliau neturėsime dar labiau išaugusių skaičių?

Aišku, žmonės nori pasiruošti naujiems apribojimams, nes bus ir judėjimas ribojamas, tad gali būti, kad per šiandien ir ryt bus didesnis judėjimas žmonių.  Taip, dabar yra tokia rizika, kad žmonės nekontroliuojamai eis į prekybos centrus, kitas vietas. Bet tikiuosi, kad žmonės bus sąmoningi. Nes vėliau praleisti Kalėdas perpildytoje ligoninėje tikrai nebus didelė šventė. 

Kaip manote, ar judėjimo ribojimai bus veiksmingi? Nes žmonės piktinasi, kad negalės net į kitą rajoną nuvykti pasivaikščioti. 

Na, pasivaikščioti bus galima toje pačioje savivaldybėje. Ir, vis dėlto, reikia suprasti, kad mes turime beprecedentę situaciją: pandemija, ligoninės perpildytos, žmonės miršta.

Plačiau žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje.


Rašyti komentarą...
V
Vardas
2020-12-14 18:47:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skaicius tikriausiai reiketu nustoti kurti tada juos ir sukontroliuosime. Sitie “atvejai” nera niekuom pagristi. Zmones uzsiregistrave ir nenueje pasidaryti covid testo gauna teigiama atsakyma. Tai irodo, kad jusu “skaiciai” yra isgalvoti.
Atsakyti
0

I
Ilona
2020-12-14 23:45:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokius skaicius?!? Jus ka, idiotai? Taigi testai feikiniai, visas pasaulis jau tai zino, tik jus uzstrige kazkur tarmazuojat. O mirsta zmones nuo kitu ligu. Nelaikykit zmoniu idiotais ir pradekit dirbti normaliai. Pilnas seimas bukagalviu marioneciu.
Atsakyti
-1

Z
Zaxas
2020-12-14 20:44:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Štai jums ir atsakymas!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų