naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvą vėl siaubs audra – sinoptikai prognozuoja didžiulį karštį, škvalą, liūtis su perkūnija ir net krušą. Po tropinių karščių sulauksime liūčių. 

Lietuvą vėl siaubs audra – sinoptikai prognozuoja didžiulį karštį, škvalą, liūtis su perkūnija ir net krušą. Po tropinių karščių sulauksime liūčių. 

REKLAMA

Rytoj liepos mėnuo parodys, kodėl jį vadiname karščiausiu. Praktiškai visur bus saulėta ir karšta, o didesnių debesų juostų bus tik kur ne kur. Tiesa, palyti gali Škotijoje ir Šiaurės šalyse, mat Atlanto vandenyno ciklonai link mūsų žemyno neša debesis ir lietų.

Lietuvoje šis vakaras bene vienas šilčiausių šį mėnesį, štai pajūryje 20 laipsnių išsilaikys iki pat nakties, o ir naktį temperatūra labai nenukris – vėsiausia bus Aukštaitijoje – apie 16 šilumos. Na o pirmadienio rytas mus pasitiks karščiu. Jau nuo ryto kai kur bus 24, o dieną kai kur bus net 30 laipsnių. Tiesa karštį lydės nuo Baltijos jūros atslenkanti audra.

O Lietuvą prieš pietus pradės plauti trumpos liūtys su perkūnija, o kai kur net kris kruša. Sinoptikai prognozuoja smarkiausiai klius Rytų Lietuvai, mat ten dažniausiai susiduria didžiausi karšto ir šalto oro frontai. Per perkūniją vėjo gūsiai sieks 15–20 metrų per sekundę. Po audros temperatūra nukris, bet vis tiek bus šilta – apie 20 laipsnių.

REKLAMA

Klaipėdoje rytoj apie 24 šilumos, debesuota su pragiedruliais. Šiauliuose ir Panevėžyje bus 25-is, ten irgi numatomas lietus. Aukštaitijoje ir sostinėje karščiau, bus apie 26-is laipsnius, o saulę po pietų turėtų pakeisti audra. Kaune 24-i laipsniai, lis ir bus debesuota. Dzūkijoje ir Suvalkijoje bus karščiausia beveik 30 laipsnių, ten žmonės irgi po pietų gali sulaukti audros.

REKLAMA

Po audros karštis niekur nesitrauks, orai bus permainingi, kai kur numatomos smarkios liūtys, perkūnija. Antradienio naktį bus apie 14 laipsnių, vietomis lietus su perkūnija, o dieną šils iki 27-ių. Daugelyje rajonų debesuota su pragiedruliais. Trečiadienio naktis bus karšta per 20 laipsnių, o dieną kai kur termometrų stulpeliai perkops ir 30 laipsnių. Tiesa, karštį vėl gali lydėti audros debesys ir lietus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų