Lytinių nusikaltimų nemažėja. Vieni žagintojai išgirsta teismo jiems skelbiamą nuosprendį, o tuo metu kiti dar tik laukia atpildo už nesuvaldytą aistrą arba ką tik įkliuvo ir įsisuko į nelinksmą tyrimą.

Emigranto atostogos

Visagino teisėsaugininkai jau ne pirmą dieną aiškinasi, kodėl savo aistros nevaldė iš užsienio į gimtinę atostogų sugrįžęs visaginietis S. V. (31 m.). Šis anksčiau kelis kartus jau teistas, savo šeimos dar nesukūręs, pastaruoju metu užsienyje uždarbiavęs vyras jau ketvirtąją savo atostogų Lietuvoje dieną, kaip įtariama, pavakare vieno namo laiptinėje užpuolė ir išžagino gerokai už jį vyresnę moterį (52 m.).

Dabar įtariamasis Visagino miesto apylinkės teismo nutartimi suimtas.

Patenkinęs savo nesuvaldytą lytinę aistrą, vyras iki nakties dar buvo laisvas ir turbūt nenujautė, kad jo atostogas tuoj pat paįvairins ne tik jėga pasiimta meilė, bet ir antrankiai bei areštinės gultas. Pareigūnai, labai operatyviai gavę nukentėjusios moters prašymą surasti žagintoją, pradėjo jo paiešką. Per kelias valandas įtariamasis buvo nustatytas, o surengus pasalą jis naktį buvo jau ir sulaikytas.

Suimtajam pareikšti kaltinimai dėl išžaginimo ir seksualinio prievartavimo bei vagystės. Mat iškrypėlis, palaužęs savo auką, pagrobė jos su savimi turėtus daiktus. Dalį tų daiktų pareigūnai surado pas įtariamąjį, kai jį sulaikė.

Jeigu suimtojo kaltė bus įrodyta teisme, jo atostogos Lietuvoje gerokai užsitęs – už išžaginimą gresia laisvės atėmimas iki 7 metų.

Paauglio kerštas

Tokia pati bausmė gresia ir perpus jaunesniam marijampoliečiui L. P. (15 m.). Šis irgi anksčiau jau teistas paauglys įtariamas išžaginęs taip pat gerokai vyresnę už save moterį (40 m.).

Marijampolietė, kažkodėl ne iškart po įvykio kreipusis į policiją, pasakojo, kad pažįstamas vaikinukas į jos namus vakare, apie 20 valandą, braute įsibrovė. Paauglys visaip vadino pažįstamąją ir šaukė atėjęs pasiaiškinti, kodėl moteris „be reikalo“ pranešusi į policiją apie ankstesnius jo darbelius. Užkluptoji nebuvo linkusi aiškintis ir žadėjo „ir dabar įskųsti“, nes agresyvus „svečias“ pradėjo laužyti jos baldus, darė netvarką bute. Galbūt todėl dar labiau įtūžęs paauglys šoko prie moters ir keikdamasis pradėjo ją grabalioti kaip lytinės aistros užvaldytas vyras. Moteris vėliau teigė nepajėgusi apsiginti, nes buvo netikėtai parblokšta ant savo lovos, grubiai spaudžiama prie jos ir laikoma tai viena ranka, tai kita, kol galiausiai visiškai palaužta ir išžaginta.

REKLAMA

Prigrasinęs savo auką niekam nesiskųsti, paauglys, matyt, vis tiek nebuvo tuo tikras, tad į savo namus tą vakarą nepasuko. Nepasirodė juose ir dar kelias dienas, tad moters skundą gavę policininkai jo negalėjo surasti. Tačiau pareigūnai tiksliai žinojo, ko ieškoti – dėl įžūlaus ir nusikalstamo elgesio jiems gerai pažįstamo marijampoliečio. Šis, beje, visai neseniai buvo žadėjęs ir mamai, ir pareigūnams, kad galų gale baigs šėlti ir esą susitvarkys. Į savo pažadą paauglys, atrodo, labai greitai spjovė...

Kadangi už lytinius nusikaltimus teisiami asmenys, sulaukę 14 metų, tad jaunajam chuliganui už išžaginimą gresia teismo bausmė.

Marijampolės teisėsaugininkai tiria ir dar vieną įtariamą išžaginimą, įvykdytą pastarosiomis dienomis: apie pažįstamo marijampoliečio M. B. (21 m.) lytinį smurtą policijai pranešė kaime netoli Marijampolės gyvenanti mergina (24 m.). Anot pareigūnų, šioje istorijoje yra dar daug neatsakytų klausimų, nes ir auka save vadinanti mergina, ir jos niekdariu įvardytas sulaikytasis buvo neblaivūs. Išžaginęs tapo žudiku

Kol lytiniais nusikaltimais įtariami minėti asmenys dar tik svarsto, kuo baigsis jų „žygiai“, vilnietis Vladyslavas Višnevskis (19 m.), į pareigūnų rankas įkliuvęs praėjusių metų rudenį, jau išgirdo teismo nuosprendį jam – neseniai Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad šis anksčiau nė karto neteistas vaikinas nelaisvėje turi gyventi 10 metų.

Niekur nedirbusio, anksčiau psichikos sveikatos sutrikimų turėjusio V. Višnevskio padaryti nusikaltimai – žiaurūs: jis nuteistas dėl jaunos moters išžaginimo, pasikėsinimo išžaginti ir jos sugyventinio nužudymo.

Su savo auka vilnietis buvo pažįstamas. Pirmą kartą moterį jis išžagino pernai liepą būdelėje prie Liepkalnio slidinėjimo trasų Vilniuje, o antrą – apleistame bute. Čia moters artumo trokšdamas vaikinas pagrasino panaudosiąs peilį, jeigu jo auka priešinsis. Po šių kartų moteris į policiją nesikreipė, nes nemanė, kad pareigūnai patikės, jog prieš ją taip brutaliai nusikalto pažįstamas vaikinas.

REKLAMA

O trečią kartą jėga pamylėti tą pačią moterį V. Višnevskis pasikėsino po poros mėnesių – rugsėjo 19-osios vakarą, kai jie abu ir moters sugyventinis Romualdas B. girtavo poros bute. Aistra sustiprėjo, kai visi apgirto. Moters sugyventinis buvo kitame kambaryje, kai V. Višnevskis staiga, grasindamas peiliu, pareikalavo, jog moteris nusirengtų ir atsigultų į lovą. Vilnietė, nors ir buvo neblaivi, tačiau nepuolė pildyti nurodymo. Kaip tik tuo metu iš kito kambario įžengė girtutėlis (per 4 promiles alkoholio) moters sugyventinis. Matyt, jis girdėjo svečio komandas, tad nutarė savo draugę apginti – griebė nuo stalo puoduką ir trenkė sugėrovui per galvą. Tai įsiutino V. Višnevskį, ir jis nebesivaldė – išsitraukė peilį ir 3 kartus dūrė juo Romualdui B. į krūtinę ir juosmenį. Subadytas vyras netrukus mirė.

Žudiku tapęs žagintojas tuoj pat spruko į lauką. Jį Vilniaus kriminalistai surado beveik po paros, kai vaikinas klaidžiojo miške už Vilniaus. Nepatyręs nusikaltėlis net nužudymo įrankio buvo neatsikratęs ir iškart prisipažino dėl nužudymo, o kai papuolė į areštinę, tai ir apie merginos išžaginimą pasipasakojo. Pirmą kartą policininkų rankose atsidūręs vilnietis dėstė tikėjęs, kad niekas nesužinos apie jo nusikaltimus. Esą moteris nesiskundė anksčiau – neįskųsianti jo ir po nužudymo.

Beje, po teismo žagintoją ir žudiką prislėgė ne tik ilgi nelaisvės metai, bet ir nukentėjusiųjų ieškiniai – iš viso apie 15 000 litų.

Iškrypusi giminystė

Netrukus teismo nuosprendį turėtų išgirsti ir Suvalkijos krašto gyventojas N. N. (39 m.), kaltinamas net apie 7 metus lytiškai išnaudojęs mažametę savo sesers dukrelę (nuo 7 metų) ir kitą mažametę artimą giminaitę (nuo 9 metų), tuo metu gyvenusią netoliese.

Viena iš aukų, kol byla pasiekė teismą, jau sulaukė pilnametystės.

Įdomu, kad ir pats kaltinamasis prisipažino lytiškai išnaudodavęs dvi savo giminaites, nors paprastai tokiais nusikaltimais kaltinami asmenys linkę viską neigti ir tikina esantys apšmeižti.

REKLAMA

Nusikalsti bedarbis vyras, ikiteisminio tyrimo duomenimis, pradėjo prieš 10 metų. Kadangi niekas jo neįtarė, tad pedofilo apetitas augo ir augo.

Nusikaltimai buvo vykdomi N. N. namuose. Juose tuo metu gyveno ir sesuo su šeima, kurios mažylę iškrypėlis nusižiūrėjo ir pavertė savo lytinės aistros auka. Gali būti, kad mažametės ne iš karto suprato, kas joms daroma, tačiau kai jos paaugo, pradėjo ir labiau priešintis, ir vengti nemalonaus dėdės. Šis prie mergaičių slinkdavo, kai jos namie būdavo be suaugusiųjų, o jis – neblaivus. Vėliau mergaičių tėvai tikino nenujautę, kad artimas žmogus – iškrypėlis. Kai tik mergaitės pradėjo rodyti dėdei nepalankumą, jis pagrasindavo smurtausiąs prieš jas. Taip giminaičiai ir gyveno...

2011 metais viena mergaitė apie esą daug kartų patirtą prievartą pasipasakojo savo mokytojai. Tuomet iškrypėlio ilgai brandinta paslaptis sprogo. Tiesa, laikas iki teismo labai prailgo, nes buvo atliekamos įtariamojo ir jo aukų įvairios medicininės ekspertizės.

Dabar šiam pedofilui, specialistams nustačius, kad jis yra pakaltinamas, gresia nelaisvės bausmė nuo 3 iki 13 metų. Kol dar vyksta teismo posėdžiai, kaltinamasis įpareigotas nebendrauti su savo giminaitėmis, nesiartinti prie jų. Todėl vyras persikraustė gyventi į kitą to paties rajono vietovę.

Nori gyventi oriai

Nors žagintojai ir prievartautojai, atsidūrę už grotų, yra negerbiami kitų asmenų, kartu gyvenančių nelaisvėje už kitokius nusikaltimus, ir dažniausiai laiką už grotų leidžia kuo tyliau, kad kuo rečiau apie save primintų, tačiau būna ir tokių, kurie turbūt didžiuojasi turimu ar dar tik gresiančiu žagintojo ar pedofilo vardu ir nėra tokie tylūs.

Toks yra Šilutės rajono gyventojas Ramūnas K. (23 m.), Klaipėdos krašte pagarsėjęs pavojingas recidyvistas ir plėšikas bei lytinis nusikaltėlis. Prieš kurį laiką jis garsiai priminė apie save – būdamas suimtas Klaipėdos areštinėje, pradėjo skųstis prastomis gyvenimo sąlygomis už grotų. Tarsi sunkiais nusikaltimais kaltinami asmenys turėtų gyventi šiltnamio sąlygomis! Suimtasis teigė tai, kas jau seniai žinoma: kamerose trūksta erdvės, nes apgyvendinama per daug žmonių. Recidyvisto manymu, tai yra žmogaus emocinis kankinimas, orumo žeminimas ir ateityje dėl to jam gali kilti fizinių bei psichologinių sveikatos sutrikimų. Už tai Ramūnas K. iš valstybės reikalavo 20 000 litų moralinės kompensacijos.

REKLAMA

Skundas apkeliavo kelias teismų instancijas, tačiau neseniai Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas Ramūno K. prašymą dėl kompensacijos atmetė, nors ir pripažino, kad šalies areštinėse išties neretai sąlygos ne visuomet atitinka reikalavimus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų