Vytautas Landsbergis perspėjo: tai gali sukompromituoti visą Lietuvą

Seime sudaryta Tarpparlamentinių ryšių grupė su Rusijos Federacija kompromituoja Lietuvą. Taip mano Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Vytautas Landsbergis. Jam antrina ir Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas.

V. Landsbergio teigimu, parlamentarai, sukūrę grupę, nepasivargino pažvelgti į bendrą Europos poziciją dėl diplomatinių santykių su Rusija. „Po Krymo užgrobimo tie santykiai yra įšaldyti.

Ar kitos šalys narės pradeda keisti tą nuostatą, nesulaukusios iš Rusijos pusės jokio agresyvios politikos pakeitimo? Jeigu iš Rusijos pusės pokyčių nėra, tai man regis, Europos Sąjunga ne kapituliuoja. Reiktų pasitikrinti, ar Lietuvos vienašališka akcija nebus suprantama, kaip dalinė kapituliacija ir sulaužymas vieningos Bendrijos pozicijos. Lietuvos Parlamentas turi būti atsargus, kad nepakištų visos Lietuvos valstybės į kompromituojančią padėtį“, - sako signataras.

V. Landsbergis: galime atrodyti kaip Europos Sąjungos separatistai

Anot profesoriaus, gerinti santykius visų pirma turi norėti pati Rusija. „Kai tokia grupė bus sukurta, Rusijos Dūmoje ir ką nors pareikš dėl santykių su Europos Sąjunga, tada bus ir proga, ir pagrindas apsispręsti Bendrijos valstybėms ir institucijoms. O ne pavieniui separatiškai.

Mes galime atrodyti kaip Europos Sąjungos separatistai, atsiskiriantys nuo bendros laikysenos“, - teigia Vytautas Landsbergis. Savo ruožtu Arvydas Anušauskas sako anksčiau pirmininkavęs tokiai pat grupei, kuri sprendė dvišalius klausimus.

Anušauskas veikimui nepritaria

Tačiau bendradarbiavimą su grupe 2010-aisiais nutraukė pati Rusijos Dūma. Lietuvos Seime atnaujinus tokią grupę, Anušauskas sako joje nebedalyvausiantis ir jos veikimui nepritariantis.

„Po agresijos Ukrainoje daugelyje šalių, taip pat ir Europos Parlamente tokios grupės suspendavo veiklą. Manau, kad ir Lietuvoje šiuo metu nėra prielaidų tokios grupės veikimui. Jeigu Rusija nenutraukia agresyvių veiksmų prieš kaimynines šalis, tokios grupės veikimu mes galime tarsi suteikti jai pritarimą. Ši grupė gali maskuoti tikrąsias problemas. Esą nėra jokių problemų, vystykime kultūrinius ryšius, vadinamąsias minkštąsias priemones. Toks signalas siunčiamas visai ne vietoje ir ne laiku“, - teigia Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys.

Šioje grupėje esantys parlamentarai anksčiau žiniasklaidai minėjo, jog net ir esant sudėtingiems dvišaliams santykiams, išlieka galimybė bendradarbiauti tokiose srityse kaip kultūra, turizmas, medicina. Apie Tarpparlamentinių ryšių grupę su Rusijos Federaciją buvo informuotas ir Rusijos ambasadorius Vilniuje Aleksandras Udalcovas. Jis sakė tokios grupės sukūrimą vertinantis labai pozityviai ir žadėjo, jog Rusijos Dūmoje tokia grupė galėtų būti įkurta artimiausiu metu.


Rašyti komentarą...
P
Piliečio nuomonė
2017-01-10 14:31:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausiai nereikėjo, kai kurioms personoms, apšikti kaimynų, tai ir pradėti bendrauti būtų buvę lengviau. Bet Dėdulės draugai ir draugės to nesupranta, jiems svarbiausia padaryti intrigą, o po to bando ieškoti taikos gijų.
Atsakyti
-30

G
Gintaras
2017-01-10 17:58:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pats santykius sušiko ir pats mekena. Vienaip ar kitaip velkamės Europos uodegoje ir galbūt neverta žvalgytis ką daro Vokietija ar Prancūzija. Savo labui turime kitaip gyventi. Mums neaktualios Vokietijos bėdos, kaip ir mūsų bėdos neaktualios Vokietijai. Kažkaip visus sluoksnius reikaluose dėlioja pagal ES ir tik vienas punktas lieka sovietinis: kaip uždirbo darbininkai apie 150 rublių (1500 litų arba apie 430€) - taip ir uždirba tą patį sovietinį atlyginimą ir tai dar toli gražu ne kiekvienas dirbantysis, mūsų minimumas gerokai menkesnis. Įmonės nei butų paskiria gyventi, nei pieno nemokamai pagirdo už kenksmingas sąlygas, nei tryliktų atlyginimų moka. Tai visais aspektais žmogų visai nustekeno. Ir iš to džiaugsmo mekena... O žadėjo geresnį gyvenimą po 20 metų :) Terminas prabėgo ir niekas nepagerėjo.
Atsakyti
-8

P
PP
2017-01-10 18:50:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerinti kaimyninius santykius su kaimynais turi būti suinteresuota maža ir neturtinga naudingomis iškasenomis ,emigruojanti Lietuva. Kokiu būdu tai turi būti daroma -diskusijos klausimas. Tata nuseno ir savo Rusijos puolimo baime užkrėtė kai kurias moterėles...
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų