„Reiktų, kad mūsų partija skirtų tam etikos dėmeniui didelį pirmaeilį dėmesį, svarstytų politinius ir šiaip etikos klausimus kaip prioritetinius, o ne rūpestį galimais postais ir kaip tų postų pasiekus“, – per partijos tarybos posėdį Vilniuje sakė V. Landsbergis.
„Ar laiminam Lietuvos politikus „tegu dirba savo naudai“? Ne, Lietuvos himnas ne toks, nors darbai dažnai tokie“, – pridūrė jis.
Anot profesoriaus, konservatorių krizės kyla iš pačios partijos „silpnybių ir nedorybių“.
„Kažkodėl nedorybės keliai patrauklesni, žengiame jais ne kartą visai patenkinti, nebent apsidairydami, ar pirmaujame. (...) Be galo reikalinga etinė transformacija, ji reikalinga ir Europai, ir mums“, – kalbėjo V. Landsbergis.
„Nereiktų per daug girtis, kad mes labai balti ir pūkuoti“, – sakė profesorius.
Jis savo kalboje atkreipė dėmesį ir į savivaldos politikų išmokų skandalą, kurį pavadino „valdininkų savišalpos krize“, taip pat partiją supurčiusį socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės atsistatydinimą dėl įtartinų ryšių.
„Pamokėlė ir patarimas Monikai Navickienei bei kiekvienam – nedraugauk su sukčiais ir nesinaudok jais. O kur jūsų šeimos galva, tėvelis Navickas, kuris normaliai stotų greta klimpstančios žmonos ir tartų: „tai aš apmokėjau jos ir vaikų bilietus, viešbučius, atstokite nuo mano Monikos“, – kalbėjo V. Landsbergis.
„Deja, standartai ne tie“, – pridūrė jis.
M. Navickienė šią savaitę atsistatydino iš ministrės pareigų viešojoje erdvėje kylant vis daugiau abejonių dėl jos ir sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmone „Foxpay“, šios bendrovės savininke Ieva Trinkūnaite ir jos sugyventiniu Vilhelmu Germanu.
Premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad sprendimas dėl M. Navickienės pasitraukimo priimtas paaiškėjus apie jos kelionę į Dubajų prieš daugiau nei metus su I. Trinkūnaite ir V. Germanu.
TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis šeštadienį tikino, kad tai nėra pirmas kartas, kai V. Landsbergis reiškia kritiką bendražygiams
„Ne pirmas kartas, sakyčiau, (kai pakritikuoja – BNS). Aš tik manau, kad tai yra etapas, kur profesoriui reikėtų atminties supurtymo. Kiek atsimenu, dar tada mačiau jį Europos Parlamente, tai tos išmokos lygiai taip pat būdavo naudojamos ir parlamentinės lėšos nebuvo jam svetimos. Tai nežinau“, – žurnalistams sakė G. Landsbergis.
V. Landsbergis Europos Parlamento nariu dirbo dvi kadencijas nuo 2004 iki 2014 metų.
Partijos lyderis teigė, kad neišgirdo jam asmeniškai reiškiamos kritikos.
„Kažko labai tokio specifiško – sunku pasakyti. Vis tiek žmogus yra nutolęs nuo kasdienio bendruomenės darbo, gal iš antraščių susidaro kažkokį įspūdį. Nieko labai šokiruojančio neišgirdau“, – kalbėjo G. Landsbergis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!