Irena BUDRIENĖ Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, verdant diskusijoms dėl katalikiškos gimnazijos steigimo Šiauliuose, akcentuoja, kad ji nebūtinai turėtų kurtis rusakalbių mokykloje. Jo nuomone, bendruomenei reikia subręsti, o mokinius katalikiškai gimnazijai – užsiauginti.

Dėl patalpų sprendžia ne dvasininkai

Neseniai Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas po susitikimo su vyskupu E. Bartuliu ir jėzuitų provincijos vadovu Gintaru Vitkumi pareiškė, kad nuo 2014 metų „Santarvės“ mokyklos pastate bus kuriama katalikiška gimnazija, o rusakalbiams „Santarvės“ mokiniams siūlys keltis į Zoknių progimnaziją. Šis pareiškimas sukėlė „Santarvės“ bendruomenės nepasitenkinimą.

Šiaulių vyskupas E. Bartulis akcentavo, kad dvasininkai negali miesto valdžiai nurodyti, kurios patalpos turėtų būti suteiktos katalikiškai gimnazijai.

„Norėtumėme turėti katalikišką gimnaziją, o kurioje vietoje suteiks patalpas, yra politikų, miesto valdžios ir mokyklų direktorių susitarimas“, – sakė vyskupas.

Vizija

E. Bartulis su „Šiaulių kraštu“ pasidalijo vizija, kokie žingsniai, jo manymu, galėtų būti žengti katalikiškos gimnazijos kūrimo link.

„Pradžiai galėtumėme labiau įsitvirtinti Tėvo Benedikto Andruškos pradinėje mokykloje – patvirtinti privačios katalikiškos mokyklos nuostatus. Šios mokyklos pagrindu įgyvendintume katalikiškos mokyklos tęstinumą“, – sakė vyskupas.

REKLAMA

E. Bartulio teigimu, Tėvo Benedikto Andruškos pradinė mokykla galėtų būti praplėsta – čia būtų formuojamos ne tik pradinės, bet ir penktosios, šeštosios klasės. Katalikiška dvasia mokinius rengtų ir „Sandoros“ pagrindinė mokykla. Lygiagrečiai po truputį būtų ieškoma patalpų katalikiškai gimnazijai.

„Bet mes nereikalaujame, kad būtinai būtų sutektos patalpos ten ar ten. Galbūt katalikiškai bendruomenei būtų patogiau patalpos miesto centre, bet tai turėtų būti svarstoma, atsižvelgiama į žmonių nuomonę“, – sakė vyskupas.

Bendruomenė rinks parašus

Jis neabejojo, kad poreikis katalikiškai gimnazijai Šiauliuose yra. „Buriasi iniciatyvinė grupė – pačios šiauliečių šeimos imsis rinkti parašus ir siūlys, kaip šį klausimą spręsti. Kad ne kažkas iš viršaus nuleistų, o patys žmonės pasiūlytų mintį, kuri būtų išgryninta“, – akcentavo E. Bartulis.

Esą neužtenka parodyti pastatą ir pasakyti – čia bus katalikiška mokykla. Tai būtų dirbtinis dalykas.

„Žmonės turi subręsti. Po truputį gimnazijai užsiauginsime vaikus. Kad katalikiška mokykla įneštų ramybės, džiaugsmo, santarvės, kad į ją su džiaugsmu ateitų ir pedagogai, ir vaikai. Jokių piktumų negali būti – meilės ir ramybės dvasioje spręsime šitą klausimą“, – sakė vyskupas.

Paversti katalikiška nepavyko

E. Bartulio teigimu, steigti katalikišką gimnaziją, vienos iš aštuonių Šiauliuose esančių gimnazijų pagrindu, nepavyko. Tai bandyta daryti Stasio Šalkauskio gimnazijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų