Vyriausybė blokuoja Kinijos įmonės bagažo skenavimo įrangą Lietuvos oro uostuose papildyta 17:31 val.

Lietuvos Vyriausybė trečiadienį nusprendė uždrausti diegti Kinijos įmonės „Nuctech“ rentgeno patikros įrangą šalies oro uostuose dėl galimos grėsmės nacionaliniam saugumui.

„Vyriausybės sprendimas – sandoris neatitinka nacionalinio saugumo interesų“, – BNS sakė premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Ministrų kabinetas specialiai sušauktame posėdyje apsvarstė nacionaliniam saugumui svarbius sandorius tikrinančios vyriausybinės komisijos sausį paskelbtą neigiamą išvadą.

Ji nėra viešinama.

„Nuctech“ dalyvavo konkurse įrengti bagažo tikrinimo sistemas Lietuvos oro uostuose.

Į vyriausybinę komisiją dėl kinų investicijų kreipėsi patys oro uostai ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Jis tuomet perspėjo, kad „Nuctech“ rentgeno patikros įranga oro uostuose gali kaupti duomenis apie keleivius ir bagažą, kurie pagal Kinijos įstatymus būtų prieinami Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnyboms.

„Nuctech“ priekaištus atmeta. Ji teigia, kad Lietuvai siūloma įranga gaminama gamykloje netoli Varšuvos Lenkijoje „laikantis griežčiausių taikomų ES ir nacionalinių veiklos ir saugos standartų“.

JAV laikraštis „Wall Street Journal“ pernai birželį pranešė, kad Jungtinių Valstijų agentūros ėmėsi aktyvios kampanijos prieš „Nuctech“ įrangos diegimą Europos jūrų ir oro uostuose bei pasienio kontrolės punktuose.

Kritikai sako, kad „Nuctech“ mažų kainų strategija leidžia kelti prielaidas, jog įmonė veikia ne komerciniais pagrindais, o siekia užsitikrinti strateginės infrastruktūros kontrolę.

Vyriausybei blokavus kinišką skenavimo įrangą, Lietuvos oro uostai ieškos alternatyvų

Vyriausybei uždraudus diegti Kinijos įmonės „Nuctech“ bagažo rentgeno patikros įrangą, Lietuvos oro uostai sako, kad svarstys galimas alternatyvas.

Lietuvos oro uostų atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas BNS sakė, kad po Ministrų kabineto sprendimo sutartis su geriausią pasiūlymą pateikusia kinų įmone nebus pasirašyta.

„Jie pateikė geriausią pasiūlymą ir buvo pirmoje vietoje. Šios dienos Vyriausybės sprendimas aiškus, sutartis nebus pasirašyta. Artimiausiu metu analizuosime alternatyvas dėl šios įrangos įsigijimų“, – teigė oro uostų atstovas.


Rašyti komentarą...
L
LIETUVISKA KONTROLE
2021-02-17 16:58:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
KAIP TAI SUSIJE SU KONTROLE ???? TA PRASME KAZKO MUITININKAS NEMATYS AR MATYS PER DAUK ?????? AR TA IRANGA SUSIETA I TINKLA....KOKIE YRA IRODYMAI KAD TAIP GALIMA KAZKA SNIPINETI IR KOKIU BUDU????? AR ANT LAGAMINO BUNA PAVARDES ???? NE JEI SI IRANGA MONTUOJAMA KITUOSE EUROPOS ORO UOSTUOSE KODEL NETINKA LIETUVOJE ?????? KAM ISSIGALVOTI VISOKIAS NESAMONES IR MULKINTI ZMONES...SAKYKIT TIESIAI...NE TIE LAIMEJO KONKURSA :-D
Atsakyti
-4

R
Russ
2021-02-17 17:08:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėdė sėmas taip liepė savo vasalams. Pirks iš jankių ūž penkis kartus didesnę kainą ir visi patenkinti.
Atsakyti
-4

O
Ona
2021-02-17 17:04:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is USA pirksite 10 kartu brangesne ir kelsit skrydzio kainas.Nes USA zinoma salis kaip skurdancie. Skrysime per Latvija ir vel kitiems pinigus mokesim.Kinai jeigu ka tai nezino kas ta Lietuva ir kam jiems apie mus informacija. Juokinga grbezodis.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų