VRK patvirtino: Seimo rinkimus laimėjo konservatoriai, antri – valstiečiai

Seimo rinkimus laimėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), dabartiniai valdantieji valstiečiai liko antri, šeštadienį patvirtino Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Prieš rinkimų rezultatus balsavo vienas VRK narys – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotas atstovas Valdemaras Urbanas.

„Patvirtinome, kad išrinktas 141 naujo Seimo narys“, – po balsavimo sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Ji pabrėžė, kad šie Seimo rinkimai vyko neeiliniu metu, per COVID-19 pandemiją.

„Tai tikrai buvo didžiulis iššūkis mums patiems ir visoms rinkimų komisijoms. Tikrai ačiū komisijos nariams, kurie nepabūgo, ir rinkimai įvyko. Sklandžiai įvyko“, – sakė L. Matjošaitytė.

VRK patvirtinus galutinius Seimo rinkimų rezultatus, daugiausia – 50 – mandatų naujajame Seime turės Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 32, Liberalų sąjūdis ir Lietuvos socialdemokratų partija – po 13, Laisvės partija – 11 mandatų, Darbo partija – dešimt, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovai – po tris, partijos „Laisvė ir teisingumas“, Lietuvos žaliųjų partijos atstovai – po vieną.

Į Seimą išrinkti keturi save išsikėlę kandidatai.

Šeštadienį VRK patvirtino rinkimų rezultatus: 68 parlamentarus, laimėjusius vienmandatėse apygardose, išrinktus per antrąjį turą spalio 25 dieną, ir 70 Seimo narių, išrinktų pagal partijų sąrašą išrinkta spalio 11 dieną.

Dar trys parlamentarai buvo išrinkti pirmajame Seimo rinkimų ture. Šie rezultatai patvirtinti anksčiau.

Parlamente dirba 141 Seimo narys.

VRK konstatavo, kad rinkimuose daugiamandatėje apygardoje dalyvavo 1 mln. 175 tūkst. arba 47,81 proc. rinkėjų.

Antradienį planuojama naujiesiems parlamentarams įteikti pažymėjimus, o prisiekti jie turėtų lapkričio viduryje.


Rašyti komentarą...
G
Gal
2020-10-31 23:20:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažin ar jie laimėjo labai abejoju čia viskas labai ydomei yra viskas suklastota bet tik aš žinau kad rami sąžinė yra niekada už juos ne balsuočiau bet ir ne manau kad kas ir balsavo kad viską atimtu ką sukūrė valstiečiai aš tik už juos buvo super seimas pirmi tokie valdžioje o kencervai tik viską atsiimti jau ir vaiko pinigai maišo tuoj bus pensijos ir ttttt. Pats geriausias seimas buvo valstiečių......
Atsakyti
0

J
Jonkelis
2020-10-31 16:35:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai laikykis lietuvele vėl atėjo koservai reiks diržus mums pirkti ir skrandžiu peršti pederastai lezbijietes ima valdžia lietuvoj
Atsakyti
-2

N
Nu ir
2020-10-31 22:48:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
krūva neatsakytų klausimų. 1) Pavėluota "laisvės" parcijos registracija; 2) išankstinio balsavimo dalyviai dar kartą l balsavo su visais ? 3) Kodėl iš anksto balsavusių tarpe tris kartus dažniau pasitaikė TS-LK ir "Laisvės" šalininkai ? Elementari logika to nepaaiškins
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų