Ekspertai apie koalicijos derybas: nuolaidos bus iš visų trijų pusių

Naujai išrinktoji valdžia pirmąkart sėdosi rimtesnių derybų dėl koalicijos, tiesa, nuotoliniu būdu. Būsimoji premjerė Ingrida Šimonytė skelbia, kad koalicinės sutarties projektas gali atsirasti jau šiandien vakare. Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija tuo metu skelbia laukiančios aiškesnių pačių konservatorių punktų, ką įtraukti į sutartį, nes savuosius liberalai jau išdėstę. Ilgąjį savaitgalį partijos žada derinti sutarties tekstą, o derybas planuoja tęsti antradienį.

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen vis dar izoliuojasi, taigi pirmųjų derybų būsimosios koalicijos partnerės sėdosi per kompiuterių ekranus. Pokalbis truko apie valandą. Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija dabar laukia konservatorių indėlio – ir koalicinės sutarties gairių, ir aiškesnių pačios Tėvynės sąjungos norų sąrašo.

„Visų turinio klausimų dar neaptarėme, kalbėjome nemažai apie tai, kaip turėtų darbas vykti toliau, dabar laukiame pradinio sutarties juodraščio atsiuntimo, kurį ir vertinsime“, – sako Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Būsimoji premjerė Ingrida Šimonytė derybų eigą pakomentavo tik feisbuke. Ji žada koalicinės sutarties projektą parengti dar iki šio vakaro. Abi liberalų partijos savo siūlymus jau išdėstė, o konservatoriai kol kas surašė tik apibendrintas nuostatas.

„Kartu su koalicijos apmatais mes sulauksime ir konkretesnių Tėvynės sąjungos punktų. Labiausiai tikėtina, kad antradienį pereisime juos ir tarsimės, ką kelti į Vyriausybės programą“, – pasakoja Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Liberalų sąjūdis siekia mažinti Gyventojų pajamų mokestį nuo 20-ies iki 15 procentų, įteisinti homoseksualių porų partnerystę, balsavimą internetu, pasirašyti susitarimą dėl švietimo reformos. Laisvės partija nori mažinti verslo apmokestinimą, įteisinti dvigubą pilietybę, naikinti baudžiamąją atsakomybę už marihuanos laikymą savo poreikiams. Liberalai pripažįsta, kad dalis šių siūlymų konservatoriams ideologiškai nepriimtini.

„Dėl jų konkrečiai dar derybos ir nevyksta. Vyksta daugiau pamąstymai dėl formos, kaip geriau judėti toliau“, – teigia A. Armonaitė.

„Be abejo, skiriasi, bet į šią koaliciją todėl ir einame, kad turime daugiau dalykų, dėl kurių sutinkame nei dėl kurių nesutinkame. Tas principas galioja ir derybose – susitarti galime dėl daugiau dalykų negu turime dalykų, kurie mus skiria“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Būsimosios koalicijos partnerės ir toliau tikina, kad dėl postų dar nesidera.

„Apie asmenybes, juo labiau apie Tėvynės sąjungos kandidatus, man tikrai neteko girdėti“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Deryboms trys partijos turi dar kitą savaitę, konkretaus termino jas užbaigti nėra. Visgi ekspertai įsitikinę, kad jas paspartins įtampa dėl koronaviruso.

„Aš manau, kad įvyks viskas šiek tiek greičiau. Visos trys partijos supranta, kad kategoriškas savo nuomonės laikymasis veda prie išsiskyrimo. Manau, nuolaidos bus iš visų trijų pusių“, – pasakoja politologas Lauras Bielinis.

Pradėti darbą naujoji valdžia turėtų po poros savaičių.


Rašyti komentarą...
R
Rokas
2020-10-31 00:38:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laukiu situ keturiu komunariu iamzinimo Lukiskiu aikstej... I prieki islindus grybauskaite, toliau simonke, po to armonaite si cmilyte...
Kazkur salia turetu rastis pederastu viesnamis, marichuanos kioskelis, nudistu pliazas...
Tegyvuoja " demokratiska, laisva" - degradavusi Lietuva....
Atsakyti
0

b
balsavau
2020-10-31 08:12:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
uz armonaite,greiciau imkit valdzia, noriu narkotiku ir alaus uz dyka ,pagyvensim,valio.
Atsakyti
0

A
As
2020-10-31 08:39:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už viską valio,ypač už tas Žydrukes
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų