Visose mažamečių apklausose ateityje turės dalyvauti psichologas

Seimas antradienį priėmė pataisas, kad visose mažamečių, t.y. keturiolikos metų nesulaukusių vaikų apklausose turės dalyvauti psichologas, o vyresnių nepilnamečių apklausose jo dalyvavimas būtų privalomas dėl nusikaltimų žmogaus gyvybei, sveikatai, seksualinio apsisprendimo laisvei, kitais įstatymo nustatytais atvejais.

Už tokias Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) pataisas antradienį balsavo 116 Seimo narių, prieš ir susilaikiusių nebuvo. Pataisos turėtų įsigalioti nuo 2018 metų liepos mėnesio.

Pataisas inicijavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlė, kad dalyvaujant psichologui ir tik specialiose patalpose vyktų visos nukentėjusių ar liudijančių nepilnamečių apklausos, tačiau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė argumentui, kad kviesti psichologą visais atvejais, neatsižvelgiant nei į vaiko amžių, nei į nusikalstamų veikų pobūdį bei sunkumą, nėra pagrįsta ir realiai neįgyvendinama.

Komiteto pateikiamais duomenimis, per praėjusius metus nukentėjusių vaikų skaičiuojama apie 3 tūkst. (2015 metais – per 2 tūkst.), dar du kartus tiek liudytojų, įtariamųjų ir teisiamųjų nepilnamečių, o specializuotų psichologų teismuose yra penki, įvairiose nevyriausybinėse organizacijose dar keletas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų