Vingio parke to seniai nebuvo: būriais plūsta „Šeimos gynimo maršo“ dalyviai, dirba policija

Šeštadienį Vilniuje rengiamas Šeimos gynimo maršas, kurio dalyviai siekia išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitoms iniciatyvoms, jų teigimu, nukreiptoms prieš tradicinę šeimą. Į Vingio parką jau pradėjo būriais plūsti protesto dalyviai, budi policijos pareigūnai, pakeltas sraigtasparnis.

„Iš santuokos kylanti šeima – pati geriausia vieta augti vaikams“, – su tokiais plakatais ir vėliavomis nešini į Vingio parką rinkosi maršo dalyviai.

Į maršą susirinko įvairaus amžiaus gyventojų – nuo senolių iki kūdikių. Žmonės atvyko su šeimomis, vaikais.

Vingio parke skamba Romo Dambrausko ir kitų atlikėjų dainos. Kalbas apie tradicinės šeimos išsaugojimą, Lietuvos ateitį sako tiek atskiri Lietuvos piliečiai, tiek organizatoriai.

Organizatoriai prašo susirinkusių dalyvių laikytis saugių atstumų: „Kad ateityje galėtume dažniau susitikti, organizatorių vardu prašome laikytis saugių atstumų. Kaukes galite dėvėti arba nedėvėti, bet  būkime saugūs ir laikykimės atstumų.“

Buvo skaičiuojama, kad į Vilnių judėjo apie 2 tūkst. automobilių, bet iš kitų miestų galėjo prisijungti ir daugiau. Apie 7 val. ryto iš Klaipėdos ir aplinkinių regionų pradėjo rinktis maršo dalyviai ir automobilių kolona pajudėjo link Vilniaus, kur vyksta maršo oficiali dalis.

Tiesa, ryte nepavyko išvengti ir incidentų. Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis naujienų portalui tv3.lt pranešė, kad pajudėjusioje automobilių kolonoje važiuojant automagistrale Klaipėda-Vilnius įvyko avarija. Avarijos metu susidūrė keturi kolonoje važiavę automobiliai, laimei sužalotų gyventojų nėra.

(291 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šeštadienį vyksta „Didysis šeimos gynimo maršas“

Organizatoriai teigia besipriešinantys valdančiosios daugumos iniciatyvoms, kurias laiko prieštaraujančiomis Konstitucijai, socialinių lyčių koncepcijos diegimui švietimo įstaigose. Pasak jų, svarstomos iniciatyvos prieštarautų konstituciniam principui, leidžiančiam tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus.

REKLAMA

Tikslios renginio programos, kuris prasidės nuo 18 val., organizatoriai neatskleidžia, tačiau užsimena, kad kalbės kunigai, keli visuomenėje nusipelnę autoritetai, bet ne iš politikos ir pasijungs užsienyje gyvenantys tautiečiai. Planuojama, kad skambės maršo himnas ir kiek vėliau – koncertas.

Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą Vingio parke organizuoti protestą „Šeimos gynimo maršas“, kuriame gali dalyvauti iki 7 tūkst. žmonių, tačiau organizatoriai tikisi, kad į mitingą atvyks nuo 5000 iki 8000 automobilių iš visos Lietuvos.

Šeštadienį „Šeimos gynimo maršo“ metu vyksta dar keli antiprotestai, kurių tikslas, kaip Vilniaus miesto savivaldybei teigia organizatoriai – išsakyti kitokią nuomonę. Policijos departamentas pranešė, kad mitingų metu dirba sustiprintos policijos pajėgos.

Pažada užtikrinti saugumą

Vienas iš Šeimos maršo organizatorių Artūras Orlauskas tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ patikino, kad renginio metu bus užtikrintas dalyvaujančių saugumas.  

„Policija pasakė, kad tikrai užtikrins apsaugą, nes visus viešus renginius saugo policija. Mes papildomai dar samdome tris apsaugos brigadas, kurių dalis bus su civiliniais rūbais, dalis su specialiomis uniformomis, ir apsaugai skiriamas pats didžiausias dėmesys. Ir nemanau, kad kažkas į renginį, kur susirinks žmonės su vaikais, ateis daryti provokacijų“, – tv3.lt laidoje akcentavo jis.

Policijos atstovai taip pat patvirtina, kad bus sustiprintos pajėgos užtikrinti saugumą.

Protestas ne „prieš“, bet „už“

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ pagrindinis tikslas – suvienyti žmones „dėl ideologinio karo metodais vykdomos agresyvios genderistinės propagandos ir valdančiosios daugumos rengiamų įstatymų, prieštaraujančių Tautos referendumu priimtai Lietuvos Respublikos Konstitucijai“, – skelbiama „Šeimų sąjūdžio“ svetainėje.

REKLAMA

Apginsime savo šeimas, vaikus, jaunimą, vaikų darželius ir mokyklas nuo prievarta brukamos išsigalvotų socialinių lyčių propagandos. Vieningai pasisakysime prieš rengiamą Stambulo konvencijos ratifikavimą Seime, kuris uždraustų žodžio ir įsitikinimų laisvę, įteisintų totalią visuomenės minčių kontrolę ir bausmes už Konstitucijoje įtvirtintą teisę reikšti savo nuomonę ir tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus.

Lietuva niekada neleis kraštutinėms mažumoms primesti visai visuomenei nepriimtino gyvenimo būdo, paniekinti Tautos tradicijų ir vertybių ir atsisakyti pagarba žmogaus orumui pagrįstos krikščioniškos civilizacijos moralės“, – pabrėžiama renginio apraše.

Vienas iš mitingo organizatorių Arvydas Daunys naujienų portalui tv3.lt anksčiau komentavo, kad šiuo protestu nenorima pasisakyti prieš kažką, bet už ilgalaikių tradicijų ir šeiminių vertybių išsaugojimą.

„Prieš kalba tik mūsų oponentai, o mes norime, kad būtų laikomasi to, kas yra įprasta per tūkstantmečius – daugiau niekas mums netrukdo“, – sakė jis.

Šeimos gynimo maršo protesto šūkis: Stipri šeima – stipri valstybė.


Rašyti komentarą...
P
Pilietė
2021-05-15 16:29:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbkite vyro ir moters sąjungą! Iš jos mes visi gimėme! Visos kitos sąjųngos yra bevertės. Ponai gėjai! Gerbkite savo tėvus, o tuo pačiu - ir save!
Atsakyti
-10

T
Taigi…
2021-05-15 16:41:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuostabu, puiku, ačiū tiems, kurie ten esat ir savo buvimu pasakot, kad visgi Lietuvoje dar tradicinės vertybės pirmoje vietoje!!! Primena Sąjūdžio laikus! Gėda visai žiniasklaidai, kuri, kaip sovietmečiu, norėjo užčiaupti žmones!!!
Atsakyti
-11

?
???
2021-05-15 16:47:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar pydarai gali ką nors gerbti, išskyrus sugulovo šiknaskylę?
Atsakyti
-13

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų