REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį Vilniuje krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės kvietimu su oficialiu pažintiniu vizitu viešės naujasis Danijos gynybos ministras Nickas Hekkerupas.

REKLAMA
REKLAMA

Ministrai aptars regioninę saugumo aplinką, energetinio saugumo ir efektyvumo klausimą, energetinių inovacijų pritaikymo kariuomenėje perspektyvas.

REKLAMA

Bus kalbama apie Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ priskyrimą Danijos divizijai, NATO oro policijos misiją (šiuo metu Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose jau trečią kartą budi danų kontingentas), bendradarbiavimą tarptautinėse pratybose. Taip pat ministrai kalbėsis apie gynybos reformas, kitų metų pavasarį įvyksiantį NATO viršūnių susitikimą Čikagoje (JAV), apsikeis nuomonėmis apie operaciją Afganistane bei kitus klausimus.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva ir Danija aktyviai bendradarbiauja gynybos srityje. Šiuo metu svarbiausias yra projektas LITBRIG, pagal kurį Danijos patarėjų grupė nuolat konsultuoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos sausumos pajėgų štabus ginkluotųjų pajėgų atitikimo NATO reikalavimams klausimais.

Nuo 2006 metų motorizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ yra priskirta Danijos divizijai. Priskyrimo proceso esmė – sudaryti galimybes Lietuvos brigadai pasiekti techninį, doktrininį ir procedūrinį sąveikumą su Danijos kariniais vienetais, siekiant dalyvauti bendrose operacijose. Toks priskyrimas Lietuvos brigados kariams taip pat suteikia galimybes dalyvauti divizijos lygmens mokymuose.

Danija yra suteikusi didelę materialinę paramą vystant Lietuvos kariuomenės pajėgumus – ginkluotės, logistikos priemonių, valdymo sistemų ir kt. Pavyzdžiui, 2010 m. buvo baigtas įgyvendinti 2007 metais pradėtas projektas, pagal kurį Lietuva iš Danijos įsigijo tris daugiafunkcinius patrulinius laivus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų