Vilniuje už akių nuteisti du Rusijos šnipai papildyta 13.52 val.

Vilniaus apygardos teismas už akių nuteisė Lietuvos ir Rusijos piliečius, šnipinėjusius Rusijai. Juos labiausiai domino Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnų darbas ir tuometė prezidentė Dalia Grybauskaitė, rašo portalas delfi.lt.

Lietuvos piliečiui Vladimirui Sokolovui teismas skyrė 9 metų 3 mėnesių įkalinimą, o Rusijos piliečiui Igoriui Gostevui – 10 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

I. Gostevas nusikaltimo padarymo metu ėjo Rusijos Federalinės saugumo tarnybos Karaliaučiaus srities valdybos Žvalgybos skyriaus viršininko pareigas. Jam kaltinimai buvo pateikti ne tik dėl šnipinėjimo, bet ir dėl dokumentų klastojimo, suklastotų dokumentų panaudojimo bei daugkartinio neteisėto valstybės sienos perėjimo.

Abu kaltinamieji buvo nepasiekiami Lietuvos pareigūnams, teisėsaugos pareigūnai yra paskelbę jų paiešką, todėl teismas juos teisė už akių, jiems buvo skirti valstybės advokatai. Savo poziciją dėl kaltinimų buvo išsakęs tik V. Sokolovas, kuris šiuo metu gyvena Karaliaučiuje.

Ne viešai nagrinėtoje byloje Vilniaus apygardos teismas 2021 m. birželio 23 d. nusprendė, kad bausmės pradžią skaičiuoti nuo I. Gostevo sulaikymo Lietuvos Respublikoje ar jo pristatymo ekstradicijos tvarka ar pagal Europos arešto orderį į Lietuvos Respubliką momento, o kardomąją priemonę – suėmimą iki nuosprendžio įsiteisėjimo palikti nepakeistą, rašoma naujienų portalo tv3.lt gautoje rezoliucinėje dalyje.

Bausmės pradžią skaičiuoti nuo V. Sokolovo sulaikymo Lietuvos Respublikoje ar jo pristatymo ekstradicijos tvarka ar pagal Europos arešto orderį į Lietuvos Respubliką momento ir kardomąją priemonę – suėmimą iki nuosprendžio įsiteisėjimo palikti nepakeistą.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą skundu.

 


Rašyti komentarą...
T
Teisibe
2021-06-23 14:35:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kada Lietuva teis Griba su seneliu Lanbirgiu ???!!!
Atsakyti
-3

L
Lietuvis
2021-06-23 14:32:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusija privalo etapuoti mums tuos nuteistuosius!
Atsakyti
-2

P
Patriotas
2021-06-23 14:57:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiekvienas rusas esantis Lietuvos teritorijoje yra galimai snipas ir diversantas. Net jei apsimetes demokratu. Kai prasides karas su Rusija rusai saudys lietuviams i nugaras. Ir ateje baltarusiai irgi saudys. Ir ukrainieciai jei is rytu Ukrainos. Visai priartejus karui visus rusus butina uzdaryt i specialias stovyklas.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų