Vilniuje įsigalioja naujas draudimas: jei įspėjimas nepadės – laukia nemenkos baudos

Nuo šiandien 28 Vilniaus daugiabučiuose įsigalioja draudimas rūkyti balkonuose, terasose bei lodžijose. Dar daugiau nei 200 namų draudimas įsigalios vėliau šį mėnesį.

Praėjusių metų spalio pradžioje Seimas priėmė įstatymą, kuriuo draudžiama rūkyti daugiabučių balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.

Vilniaus miesto savivaldybė nuo naujųjų metų teigia sulaukusi beveik keturių šimtų skundų iš daugiabučių gyventojų. Pirmieji draudimai įsigalioja vasario 5 d., likę – kiek vėliau šį mėnesį.

„Taip pat dar esame gavę apie 50 įvairių paklausimų šia tema. Administracijos direktorius jau yra priėmęs sprendimus uždrausti rūkyti 270-yje daugiabučių. Sprendimai priimti ne vienu metu ir įsigalios skirtingu laiku skirtinguose daugiabučiuose“, – tv3.lt aiškina savivaldybės visuomenės informavimo specialistė D. Ibianskaitė.

Už draudimo nesilaikymą gresia įspėjimas arba 20–50 eurų baudą. Pakartotinis nusižengimas užtrauks baudą nuo 50 iki 90 eurų. 

Kaip žinoti ar jūsų daugiabutyje galioja šis draudimas?

Gyventojai, prieštaraujantys rūkymui savo daugiabutyje, savivaldybei privalo pateikti skundą. Ši apie tai informuoja namo administratorių, o jis privalo prie namo lauko įėjimų pakabinti ženklus, apie galiojantį draudimą.

Draudimas rūkyti name įsigalioja praėjus 15 d. po viešo paskelbimo. 

„Kol draudimas neįsigaliojo, tai asmenys negali skųsti asmenų, kaimynų dėl draudimo pažeidimo ir rūkantieji negali būti nubausti“, – aiškina D. Ibianskaitė.

Patalpos, kurioje buvo rūkoma, savininkai, paprašyti policijos privalo nurodyti balkone rūkiusių asmenų asmens duomenis – vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą. To nepadarę galės būti baudžiami baudomis nuo 30 iki 60 eurų. Pakartotinis nusižengimas užtrauks baudą nuo 60 iki 120 eurų. 


Rašyti komentarą...
A
Albinas
2021-02-05 08:12:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įstatymas priimtas pensininkų ir vienišių naudai, kadangi jiems reikia dėmesio, o iš neturėjimo ką veikti, ar kaimynai nebendrauja ir t.t tai ir sundžia. Tokius tik apgyvendinti miške, o politikams, kurie neturi daugiau kuo užsiimti reikėtu eiti dirbti normalų darbą kaip dirba paprasti žmonės, o kad neprisigalvotų tokių nesąmonių.
Atsakyti
-18

Ķ
2021-02-05 08:21:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uzdrauskit.rukyti seime.
Atsakyti
0

N
Na ka
2021-02-05 09:17:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sitas istatymas turi spragu,kodel per viena skundika turi kenteti kiti?
Esu nerukanti ir man netrukde kad kaimynai ruko balkonuose.vasara langai budavo atidaryti ir jokio kvapo nebuvo.man toks jausmas kad tiem kam trukdo rukantieji turi paranoja del tu dumu.
Musu name jau uzdrausta rukyti va dbr ir prasidejo smagumelis visas butas atsiduoda dumais,nes kaimynai sulinde ruko voniose ar dar kur. Ziema atidarytu balkonu nepaliksiu kqd vedintusi.
Kodel per viena skundika turiu kenteti ir as nors esu nerukanti ir man nemaiso rukantieji. Negi taip smagu zinoti kad per tave skundike nieks negali rukyti balkonuose ir kad per tave kentes visi..
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų