• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje įkurta kairioji partija „KArtu“

Trečiadienį Vilniuje įkurta nauja kairioji partijaKArtu. Kairiųjų aljansas“, jos pirmininke išrinkta buvusi socialdemokratė Jolanta Bielskienė.

14

Trečiadienį Vilniuje įkurta nauja kairioji partijaKArtu. Kairiųjų aljansas“, jos pirmininke išrinkta buvusi socialdemokratė Jolanta Bielskienė.

REKLAMA

„Manau, kad tai, ką šiandien darome, yra ne tik istorinis įvykis, bet ir lakmuso popierėlis mūsų demokratijai. Kodėl nebuvo iki šiol kairiosios partijos Lietuvoje? Dėl to, kad labai sunku pagal dabartinius įstatymus įkurti partiją“, – teigė ji.

Pagal įstatymą, įkurti partiją Lietuvoje gali ne mažiau kaip 2 tūkst. Lietuvos ir Lietuvoje gyvenančių Europos Sąjungos valstybių narių pilnamečių piliečių.

Trečiadienį partijos steigiamajame suvažiavime-festivalyje dalyvavo per 200 žmonių, jie pateikė įgaliojimus, kad „KArtu. Kairiųjų aljanso“ steigėjais tapo 2093 asmenys.

J. Bielskienė tvirtino, kad kuriama dvisparnė organizacija – politinė partija, kuri turės teisę dalyvauti rinkimuose, ir judėjimas, vienysiantis kairiųjų pažiūrų žmones, nenorinčius priklausyti partijai.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindiniai naujosios organizacijos uždaviniai – prasmingas darbas be išnaudojimo, ekonomika gamtai ir žmogui, jokios baimės skursti ir sirgti, gamta – gyvenimo pagrindas, lokali ir tvari maisto sistema, kultūra ir menas visiems, studijos ir mokslas be apribojimų, namai kiekvienam, teisė į kūną ir orų gyvenimą, saugi Lietuvos visuomenė.

REKLAMA

„KArtu. Kairiųjų aljansas“ pasisako už darbo savaitės trumpinimą iš pradžių iki 32 val., o vėliau – iki 28 valandų, profesinių sąjungų plėtros skatinimą, progresinius mokesčius korporacijoms, verslams ir dideles pajamas gaunantiems savininkams, maisto kainų mažinimą, būsto rinkos reguliavimą nustatant nuomos mokesčio ribas, kovą su klimato atšilimu, LGBTQ+ žmonių, moterų teisių užtikrinimą ir kt.

Šiuo metu šalyje veikia 24 veikiančios politinės partijos.

Meluoja,bet ne raudonuoja,niekas nebalsuosime,komuniagos ,tampa lgbt partneriais
dar viena antilietuviška partija. lyg ir šiaip jau tokių netrūksta. i kur jie tiek antilietuviškų balsuotojų paims???
Eiliniai pažadai ,kol prisiviliosit žmonių, o po to visi taps nesusipratėliai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų