• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į didėjantį Covid-19 užsikrėtimų, skaičių nusprendė didinti testavimų skaičių ir lokalizuoti užsikrėtimo židinius. Taip pat laikinai uždarytas Pašilaičių mikrorajone esantis lopšelis-daržels „Žemyna“.

Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į didėjantį Covid-19 užsikrėtimų, skaičių nusprendė didinti testavimų skaičių ir lokalizuoti užsikrėtimo židinius. Taip pat laikinai uždarytas Pašilaičių mikrorajone esantis lopšelis-daržels „Žemyna“.

REKLAMA

Ketvirtadienį apie tai, kokių veiksmų žadama imtis, pranešė Administracijos direktorius Povilas Poderskis. Priemones nuspręsta taikyti, reaguojant į epidemiologų rekomendacijas. 

Nori priimti preciziškus sprendimus

P. Poderskis teigė, kad savivaldybės situacija nėra pati blogiausia. 

„Situacija tikrai nėra pati geriau, bet tikrai nėra tokia bloga, kaip daugelyje kitų Lietuvos savivaldybių. Mes atsiliekame tik nuo Kauno“, – komentavo P. Poderskis

Savivaldybė siekia priimti preciziškus ir tikslius sprendimus. 

„Dar šią savaitę kalbėsimės su barais, sporto klubais, nes jie šiuo metu yra išsigandę dėl vakar Nacionalinio visuomenės sveikatos centro siūlytų rekomendacijų juos uždaryti“, – teigė Administracijos direktorius

REKLAMA
REKLAMA

Didins testavimų skaičių

Savivaldybės manymu, svarbiausia yra didinti testavimų skaičių ir komunikuoti su įstaigomis, kuriose nustatomi koronaviruso atvejai.

REKLAMA

„Reikės didinti testavimo apimtis, tai vienas iš raktinių dalykų nustatyti viruso sklaidos taškus. Planuojame didinti iki 1000 atvejų per dieną. Kviesime testuotis tam tikrų grupių žmones, kurie turi didelius kontaktus, pavyzdžiui, sporto trenerius ar kas dirba žmonių aptarnavime“, – teigė P. Poderskis

P. Poderskio teigimu, sostinės gyventojams svarbu priminti jau priimtas rekomendacijas

„Mes dar nesame susigyvenę su nauja gyvenimo tvarka. Ir rekomendacijos dėl nuotolinio darbo, kaukių dėvėjimo, higienos laikymosi ir pan., ir tai turi būti priminta. Tai mes padarysime“, – kalbėjo Administracijos direktorius 

REKLAMA
REKLAMA

Nereikia uždaryti viso sektoriaus

Savivaldybės teigimu, svarbiausia yra suvaldyti situaciją, randant užsikrėtimų šaltinius.

„Žmonių uždarymas neturi tapti politizuotu, todėl mes norime priimti pamatuotus sprendimus. Tarsimės su tam tikromis įstaigomis, kad lankytojai laikytųsi rekomendacijų, ir taip bandysime sutvarkyti situaciją. 

Barams siūlysime, kad aktyviau skatintų lankytojus dėvėti kaukes, laikytis atstumo. Bandysime viską spręsti dialogo būdu, kad nereikėtų uždaryti viso sektoriaus“, – teigė P. Poderskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Juos reikia lokalizuoti, kad ateityje nereikėtų uždaryti viso sektoriaus. 

„Šiandien dienai jau turime uždarytą lopšelį-darželį „Žemyna“, bet nereikia uždaryti viso sektoriaus, jei tai tik vienas atvejis. Reikia lokalizuoti įvykį. Dabar algoritmai atidirbti ir visi žino, kur kreiptis ir kam skambinti, todėl atvejus tikrai įmanoma suvaldyti“, – teigė Administracijos direktorius.

P. Poderskio teigimu, svarbiausia dirbti su tuo, kas jau žinoma.

„Reikia dirbti su tuo, ką turime, o ne uždarinėti visus sektorius. Stengiamės bendradarbiauti su NVSC ir kitą savaitę pateiksime tikslesnį planą. Šią savaitę stiprinsime bendradarbiavimą ir testavimą. 

REKLAMA

Svarbiausia yra ne atvejų skaičius, o situacijos suvaldymas. Reikia išsiaiškinti, kokie yra viruso atvejai, kur jie yra ir tada situaciją galėsime įvardyti kaip suvaldytą“, – teigė P. Poderskis,

Ragina imtis apribojimų

Portalas tv3.lt primena, kad NVSC ragina Vilniuje imtis priemonių, skirtų gerinti koronaviruso infekcijos valdymą.

NVSC Vilniaus mieste rekomendavo laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, kurių metu negali būti užtikrintas kvėpavimo takus apsaugančių priemonių dėvėjimas, pavyzdžiui, grupines sporto treniruotes, šokių, dainavimo studijų veiklą – bei trumpinti barų darbo laiką.

REKLAMA

NVSC atstovė Austina Vžesniauskaitė, teigė, kad užsiėmimai laisvalaikio vietose, kur susirenka daug žmonių ir kurie nėra pažįstami, dažnai vienas su kitu nebendrauja, vėliau apsunkina kontaktų atsekimą ir yra pavojingi.

„Todėl tokios veiklos, nesvarbu, ar tai sporto klubai, šokiai ar kita, jas kviečiame riboti. Ar ten yra individualūs užsiėmimai, jei pavyksta juos organizuoti, tikriausiai būtų kitokia galimybė, jei kokie trys asmenys, vieni kitus pažįstantys, užsiima, ar tik vienas asmuo su treneriu“, – teigė A. Vžesniauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybė reaguodama į raginimus trečiadienį teigė, kad skubotų sprendimų priimti neketina.

„Raštą būtinai atidžiai įvertinsime ir išnagrinėsime, tačiau skubotų sprendimų nepriiminėsime, nes manau, kad mūsų sprendimai turi būti grįsti duomenimis. Taip, yra keletas atvejų naktiniuose klubuose, tačiau ar tai reiškia, kad reikia uždaryti visą sektorių?“, – komentavo Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Tačiau užsikrėtusiųjų skaičius savivaldybėje sparčiai auga. Per praėjusią parą Vilniuje užregistruoti 111 atvejų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų