naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo rugsėjo 1-osios ruošiantis kontaktiniam ugdymui, Vilniuje dėl COVID-19 bus periodiškai testuojami visi pradinukai, testuotis turės ir vyresni nepasiskiepiję moksleiviai, penktadienį pranešė sostinės savivaldybė.

Nuo rugsėjo 1-osios ruošiantis kontaktiniam ugdymui, Vilniuje dėl COVID-19 bus periodiškai testuojami visi pradinukai, testuotis turės ir vyresni nepasiskiepiję moksleiviai, penktadienį pranešė sostinės savivaldybė.

REKLAMA

Dar prieš rugsėjo 1-ąją visi Vilniaus pradinukai turės atlikti greituosius antigeno testus, o prasidėjus rugsėjui toliau periodiškai bus tiriami kaupinių metodu, kas keturias–septynias dienas.

Paaiškėjus, kad vienas iš kaupinių turi COVID-19 ligos požymių, visi mokiniai iš vieno kaupinio bus kviečiami atlikti PGR testą, o paaiškėjus, kad vaikas serga, klasė bus izoliuojama ir pamokos tęsiamos nuotoliniu būdu.

Savivaldybės teigimu, ankstesnė patirtis mokyklose parodė, kad testavimo procesas tinkamai apmokius moksleivius gali vykti saugiai, todėl ir nuo rugsėjo vaikai galės imtis ėminius iš nosies landos patys, prižiūrimi visuomenės sveikatos specialisto ar kito mokyklos bendruomenės nario. 

REKLAMA

Savivaldybės atstovai pažymi, kad dalis 5–6 klasių moksleivių yra vyresni nei 12 metų, t. y. jie jau gali skiepytis ir saugiai dalyvauti kontaktiniame ugdyme.

REKLAMA

„Likusi klasės dalis periodiškai galės atlikti testus savikontrolės būdu. Nustačius COVID-19 atvejį mokyklos bendruomenė spręs, kaip toliau tęsti ugdymo procesą – mišriu ar nuotoliniu būdu“, – teigiama pranešime spaudai.

Klasėse, kuriose visi moksleiviai yra 12 metų ar vyresni, pasiskiepijusiems moksleiviams nereikės izoliuotis, jei jie turės kontaktą su COVID-19 sergančiuoju. Nepasiskiepijusieji privalės patys tirtis antigenų testu. 

Testuotis nereikės moksleiviams, persirgusiems COVID-19, jei nuo ligos praėjo ne daugiau nei 210 dienų, taip pat ir turintiems antikūnų, jei nuo teigiamo testo atsakymo nėra praėję 60 dienų.

REKLAMA

Nuo 12 metų Lietuvoje skiepijama „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ vakcinomis.

Iki mokslo metų pradžios mokyklos nuolat primins mokiniams ir jų tėvams, globėjams apie galimybę pasiskiepyti, informuos, kaip bus organizuojamas ugdymo procesas, jei nepasiskiepijęs mokinys dėl COVID-19 turės privalomai izoliuotis. Nuotolinis ugdymas negalės trukti ilgiau nei nustatytas izoliavimosi laikotarpis. 

Nuo rugsėjo visas ugdymo procesas bus pradėtas kontaktiniu būdu. Vyriausybė yra apsisprendusi, kad pradinis ir ikimokyklinis ugdymas net ir prastėjant epidemiologinei situacijai vyks tik įstaigose, dėl likusio ugdymo konkrečių kriterijų nėra nustatyta.

REKLAMA
REKLAMA

Nuotolinis mokymas Lietuvoje buvo įvestas per pirmąjį karantiną pernai pavasarį, rugsėjį vaikai buvo grįžę į mokyklas, tačiau nuo gruodžio pablogėjus sergamumo COVID-19 situacijai, vėl perėjo prie nuotolinio mokymo. 

Į klases palaipsniui moksleiviams leista grįžti nuo kovo, tačiau šios rekomendacijos vykdytos vangiai.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų