Vilniečių pagalbos šauksmas: rajonas skęsta šiukšlėse ir pamazgose

Vilniaus Naujininkų mikrorajono Naujininkų gatvės gyventojai sako negalintys atsidaryti savo langų – iš šalimais stovinčių lauko tualetų ir konteinerių sklinda nežmoniškas dvokas bei veisiasi musės. Vietiniai teigia, kad per pastaruosius kelis metus atsakingoms institucijoms išsiuntė gausybę įvairių prašymų ir raštų, tačiau gauti atsakymai jų netenkina. Savivaldybė ir daugiabučių namų priežiūros bendrovė kaltės kratosi ir atsako, kad problemos sprendimas – ne vien jų valioje. 

5

Vilnietis Marius (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) kreipėsi į tv3.lt redakciją su prašymu padėti paviešinti, jo teigimu, jau ne vienerius metus besivystančią situaciją Naujininkų mikrorajone.

Kaip pasakoja pats Marius, prieš keliasdešimt metų tarp betoninių ir keliaaukščių medinių daugiabučių Naujininkų gatvėje buvo įrengtas bendro naudojimo lauko tualetas, skirtas vietiniams gyventojams, neturintiems kanalizacijos įvadų.

Prieš kelerius metus Vilniaus miesto savivaldybė Naujininkų gatvėje finansavo magistralinių nuotekų tvarkymo tinklų tiesimą, prie kurių prisijungti galėjo visi norintys. Kaip portalui tv3.lt pasakoja Marius, ne visi gatvės gyventojai panoro tai padaryti, tad dėl šios priežasties dar ir šiandien ten stovi bendro naudojimo lauko tualetas.

„Šalia jo (lauko tualeto – aut. past.) yra paplavų duobė, žmonės ten eina, pila savo „gėrybes“. Savivaldybė sakė, kad prijungs visus prie tinklų ir galiausiai bus viskas švaru.

Žmogus vienas lyg vedėsi, bet daugiau niekas nesiruošia vesti į savo gyvenamas patalpas tų įvadų. Kiek aš esu girdėjęs, jie laukia, kol už juos viską padarys. Aiškina, kad neturi pinigų, nori viską gauti už dyką“, – apie problemos ištakas pasakoja vilnietis.

Jo teigimu, šiuo metu lauko tualetu naudojasi vos keli žmonės, tačiau savivaldybė jo iškeldinti dėl šios priežasties nesutinka. Vis dėlto, gyventojai besinaudojantys tualetu, pasak Mariaus, jo neprižiūri, to nedaro ir atsakingos institucijos.

REKLAMA

„Jau ne vienus metus rašiau raštus į savivaldybę, jie mane siuntinėja iš vienos institucijos į kitą. Institucijos duoda atsakymus, kad čia viskas yra gerai, tualetas atitinka higienos normas, nors nuotraukose puikiai matosi, kad ten net neįmanoma praeiti – musės skraido, žiurkės laksto. Baisus kvapas iš paplavų duobės.

Prieš vėją nepapūsi. Nebežinau net ką daryti, namie langų negaliu prasidaryti. Ypač kai yra šiltesni orai, musės skraido. Tragedija“, – nusivylimo neslepia su tv3.lt kalbėjęs vaikinas.

Lauko tualetas nėra vienintelė problema, su kuria susiduria Naujininkų gatvės gyventojai – šalia stovi ir keli konteineriai, kurie pasak Mariaus, taip pat nėra tinkamai prižiūrimi: „Norėjome pakeisti jų buvimo vietą, bet nepavyko. Prašiau, kad bent aptvertų juos, įrengtų kameras. Dabar visi eina ir bet kaip meta šiukšles, konteineriai stovi prie pat gatvės. Kaip į sieną atsitrenki visur“.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniaus mikrorajonas skęsta šiukšlėse ir pamazgose: gyventojai pasipiktinę, o atsakingos institucijos kaltina viena kitą

Savivaldybė: tualetas patikrinimo metu atitiko visus higienos reikalavimus

Vilniaus miesto savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistė Neringa Kolkaitė portalui atsiųstame atsakyme rašo, kad skundus apie prastą lauko tualeto būklę Naujininkuose jie yra gavę, tačiau jo techninė būklė patikrinimo metu, jų vertinimu, buvo atitinkama ir pavojaus aplinkiniams nekėlė.

„Kai Būsto administravimo skyrius gaunama informaciją apie netvarkingą lauko tualeto būklę, specialistai patikrina jo techninę būklę.

Nustatę lauko tualeto konstrukcijų defektus teikia reikalavimus dėl jų likvidavimo, nes Būsto administravimo skyriaus Statinių naudojimo priežiūros vykdytojams priskirta funkcija kontroliuoti kaip pastatų savininkai prižiūri pastatus, jie vykdo pastatų techninės priežiūros vykdymo kontrolę.

Konkrečiai dėl šio lauko tualeto, tai apžiūros metu pats lauko tualetas buvo tvarkingas, rakinamas, jo techninė būklė buvo patenkinama ir pavojaus aplinkiniams nekėlė“, – teigia N. Kolkaitė.

REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybės atstovė sako, kad už lauko tualeto priežiūrą yra atsakingi jo naudotojai, o jeigu šie yra daugiabučių gyventojai, atitikimą reikalavimams turi užtikrinti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojas. Šiuo atveju tai – UAB „Naujininkų ūkis“.

„Naujininkų ūkis“: didžioji problema nėra tualetas

Tv3.lt susisiekus su daugiabučių namų priežiūros ir administravimo įmone „Naujininkų ūkis“, prižiūrinčia ir didžiąją dalį Naujininkų gatvėje esančių namų, jos direktorius Sigitas Čirba situacijos plačiai nekomentavo, tačiau pateikė savo versiją apie tai, kur šioje situacijoje slypi tikroji problema.

„Šių butų savininkai nėra įsirengę centralizuoto vandentiekio bei nuotekų tinklų, todėl jie naudojasi bendru lauko tualetu.

Bet didžioji problema nėra lauko tualetas, o atliekos ir šiukšlės aplink jį. Tuo privalo rūpintis teritoriją tvarkanti bendrovė UAB „VSA Vilnius“ bei atliekų vežėjas UAB „Ekonovus“. Savavališkai susidariusius sąvartynus turi tvarkyti Vilniaus miesto savivaldybė kartu su atliekų rinkliavos operatoriumi SĮ „VASA“

Administruojančius pastatus bendrovės netvarko šiukšlinos teritorijos ir po rinkliavos įvedimo Vilniuje – nėra atsakingos už komunalinių atliekų sutvarkymą bei išvežimą“, – rašoma S. Čirbos pateiktame atsakyme.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovė N. Kolkaitė taip pat pakomentavo su portalu bendravusio vilniečio teiginius apie neprižiūrimus šiukšlių konteinerius bei atliekas.

Jos teigimu, savivaldybė minėtoje vietoje jau planuoja vykdyti tam tikrus pakeitimus, savivaldybės manymu padėsiančius pagerinti situaciją:

„Stambiųjų atliekų, kurias draudžiama palikti prie bendro naudojimo konteinerių, išvežimas buvo užsakytas rugsėjo 29 d.

O dėl kvapų, tai Vilniaus miesto savivaldybės administracija šioje vietoje yra suplanavusi įrengti naują pusiau požeminę atliekų aikštelę. Tokioje aikštelėje kaupiamos atliekos yra įgilintos, uždarytos ir todėl neskleidžia neigiamų kvapų“.

REKLAMA

Vilnietis Marius į tokius institucijų atsakymus reaguoja ironiškai. Jis teigia jau bent kartą kreipęsis į visas įmanomas atsakingas institucijas – Vilniaus atliekų sistemos administratorių (VASA), savivaldybę, seniūniją ir netgi aplinkos apsaugos departamentą.

Atsakymas visuomet panašus – nieko padaryti negalime, kreipkitės kitur.

„Sako, čia ne mūsų daržas, persiunčia laišką kitoms institucijoms, ten persiunčia paskui į savivaldybę ir tada aš gaunu atsakymą, kad viskas yra gerai. Nėra su kuo kovoti, nėra jokio tiesiogiai atsakingo asmens“, – skundžiasi Naujininkų mikrorajone gyvenantis Marius ir viliasi, kad artimiausiu metu situacija pasikeis.


Rašyti komentarą...
V
Vardas
2020-10-17 11:14:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suprantama skurdas yra skurdas NES valstybe pati privercia tai daryti zmones normaliai uzdirbtu taip nebutu beabejo ir valstybe turi padeti o jei ne taip ir toliau bus dar blogiau
Atsakyti
0

L
Lina
2020-10-17 11:14:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas jų valioje? PINIGUS GAUTI UŽ AČIŪ JŲ VALIOJE?! ŠIMAŠIŲ MAŽA PRITRENKTI, ŠITĄ ŽYDRĄ ŠIUKŠLĘ!!!
Atsakyti
0

O
Ona
2020-10-17 12:04:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Istikruju tai reiktu kur greiciau keisti Vilnieciam nauja Mera nes sitas nieko nedaro tik sypsosi ir sneak kad jis daug dirba
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų