Vilniečiai patikrino mero svorį

Šįvakar Užupio Respublikai švenčiant 19-ąsias Neprigulmybės metines, Angelo aikštėje buvo pasvertas Vilniaus meras Remigijus Šimašius – vilniečiai tikrino, ar būdamas valdžioje už mokesčių mokėtojų pinigus nepriaugo svorio. Paskelbus, kad sostinės meras svorio nepriaugo, suskambo plojimai – merui valdžia blogos įtakos nepadarė.

5

Vilniuje tai pirmasis mero svėrimas, o štai Hai Vaikombe (Anglijos miestas netoli Londono) mero svorį miestiečiai kasmet kontroliuoja dar nuo XVII amžiaus. Jei priauga svorio – reiškia valdžia jam daro blogą įtaką ir miestiečiai reaguoja švilpdami, jei svorio netenka ar nepriaugo – reiškia meras dirba gerai ir jam skamba aplodismentai.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniečiai patikrino mero svorį

„Būti Vilniaus meru yra saldi, smagi, bet ir didelė atsakomybės našta. Kartu su kūrybiška komanda kloju pamatus baseinams ir darželiams, skverams ir krantinėms, tad nėra kada auginti svorį, tačiau per metus labai „pasitaisė“ Vilniaus veidas – jaunas, gyvas ir sparčiai augantis miestas šiemet atsiima apdovanojimus kaip labiausiai augantis ir patrauklus miestas Šiaurės Europoje“, – sakė R. Šimašius.

REKLAMA

Nors sostinės meras ir nepriaugo svorio, vos nulipęs nuo svarstyklių sakė, kad reikia bėgioti maratonus ir pažadėjo bendruomenei, kad nuo šiol tradiciškai pasisvers kasmet balandžio 1 dieną.

Šiemet tradicinė Užupio Respublikos šventė pakrikštyta šūkiu „Už bangas!“ ir joje netrūksta muzikinių, pramoginių ir sportinių renginių iki pat vidurnakčio – čempionatai, koncertai, šokiai ir fejerverkai. Laikinai pristabdžius Šengeno bevizės erdvės susitarimus, čia įvestas vizų režimas pasienio postuose ant Vilnios tiltų bei leidžiama atsiskaityti EurUž‘o valiuta. Mitinge buvo paskelbtas Užupio garbės pilietis – architektas skulptorius Antanas Vivulskis (1877-1919). Įteiktas ir pirmasis Užupio Respublikos ordinas – Paplavų tilto ordinas atiteko „Užupio kavinės“ šeimininkui Jonui Krasnikovui – už vietos kurioje gimė ir vystėsi Užupio Respublikos idėja suteikimą ir užupietiškos dvasios saugojimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų