• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį liūtis Vilniuje pridarė nuostolių – patvino kai kurios gatvės. Tuo metu pietvakariniuose sostinės rajonuose iškrito vos keli lašai.

Pirmadienį liūtis Vilniuje pridarė nuostolių – patvino kai kurios gatvės. Tuo metu pietvakariniuose sostinės rajonuose iškrito vos keli lašai.

REKLAMA

Pirmadienį šiek tiek po 16 valandos sostinėje ėmė labai stipriai lyti, pakilo vėjas. Griaudėjo perkūnija, žaibavo, vietomis buvo fiksuojama po kelis žaibų išlydžius iš karto.

Lietus plovė Fabijoniškių, Žirmūnų, Šiaurės miestelio, Pašilaičių ir aplinkinius rajonus. Kai kur lietaus vanduo užtvindė gatves. Pavyzdžiui, viena gatvė Fabijoniškėse, anot vietinių gyventojų, buvo užtvindyta maždaug per 15 minučių.

„Tokie kiekiai vandens greit nesubėga į kanalizacijas niekur, kai nuo kalno parbėga“, – „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ rašė vilnietė Olga.

„Kažkas turėtų pasiraitoti kelnes ir atkimšti lietaus kanalizaciją, bet visi skuba! Niekas neturi laiko!“ – piktinosi Vitas.

REKLAMA
REKLAMA

„O, jetau. Mes šalia, bet taip neskendom“, – komentavo Regina.

Dalyje sostinės iškrito vos keli lašai

Nors vienoje sostinės dalyje gatvės plaukė, kitoje vos palašnojo. Liūtis praslinko pro šiaurinę ir šiaurės rytinę miesto dalį, tuo metu pietvakarinė Vilniaus pusė taip ir liko be sodresnio lietaus.

REKLAMA

„Prie oro uosto šiandien (pirmadienį – red. past.) vos keletas lašų, bet matėsi ir girdėjosi toliau“, – rašė Ramutė.

„Valakampiuose 3 lašai“, – komentavo Rūta.

Pasak meteorologo G. Valaikos, taip būna, kai orus lemia ne atmosferos frontai, o daug vandens prisipildę kamuoliniai (konvekciniai) debesys.

„Tai dabar įsivaizduokit orų prognozę. Iš vakaro Vilniaus miestui būna prognozuojamas trumpas lietus su perkūnija. Tai vienam miesto galui orų prognozė atrodys teisinga, o kitam – klaidinga. Vieni pyks dėl to, kad nebuvo tiksliai išprognozuota valanda kada užklups liūtis, o kiti pyks kad to lietaus iš viso nebuvo (nes praslinko šonu). 

REKLAMA
REKLAMA

Tikiuosi dabar truputį geriau suprasit orų prognozavimo problemą, kuomet orus šalyje lemia ne ciklonai su atmosferos frontais, o nuolat besiformuojantys ir nykstantys nedideli, bet daug drėgmės pritvinkę debesys“, – paaiškino Gytis Valaika.

Orų prognozė

Antradienį lietaus tikimybė maža. Vėjas vakarinių krypčių, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 22–27, vakariniame šalies pakraštyje 18–21 laipsnis šilumos.

Trečiadienį vietomis trumpas lietus, galima perkūnija. Naktį kai kur rūkas. Vėjas naktį silpnas, dieną vakarinių krypčių, 6–11 m/s. Temperatūra naktį 8–13, kai kur 14–16, dieną 22–27 laipsniai šilumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienio naktį daug kur, dieną daugiausia rytinėje šalies pusėje trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 6–11 m/s. Temperatūra naktį 10–15, dieną 18–23 laipsniai šilumos.

Siunčia žinią vairuotojams

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“ praneša, kad lietūs gali daryti įtakos planuojamiems kelio darbams.

Kelias šios savaitės naktis bus vykdomi naktiniai asfaltavimo darbai Gynėjų g. (biržėlio 3–4 d.), Subačiaus g.(biržėlio 3–4 d. ir 4–5 d.), M. Daukšos g. (birželio 5–6 d. ir 6–7 d.). Vairuotojams patariama rinktis alternatyvius maršrutus.

Pirmadienį ir antradienį Vakariniame aplinkkelyje Panevėžio kryptimi I eismo juostoje bus keičiami prasėdusių šulinių dangčiai. Darbai vykdomi ne piko metu – nuo 9 iki 16 val., eismas bus nukreipiamas į II ir III eismo juostas. 

per 34 metus nesugebėjo atnaujinti lietaus nutekimo sistemos... Ir vėl rėks, kad Rusija kalta. Nors esame laisvi 34 metus... Taigi viskas išvogta....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų