Vilniaus savivaldybė pratęsė jodo tablečių dalybą

Vilniaus savivaldybė dar mėnesiui pratęsė nemokamų prevenciškai dalijamų kalio jodido tablečių dalijimą vaistinėse. Neatsiėmę tablečių vilniečiai, arba naujai deklaravę savo gyvenamąją vietą sostinėje, kalio jodido preparatus galės atsiimti iki sausio 17 d.

Šiuo metu atsiimta apie 60 proc. visų vilniečiams skirtų jodo tablečių. Lapkričio mėnesį savo gyvenamąją vietą deklaravusiems vilniečiams taip pat jau yra išrašyti e. receptai, tad jau galima atsiimti tabletes vaistinėse. Tiems vilniečiams, kurie savo gyvenamąją vietą deklaruos per gruodžio mėnesį, receptai bus išrašyti 2021 m. sausio mėn. viduryje. Elektroniniai receptai kalio jodido preparatams gauti išrašomi automatiškai, todėl į gydymo įstaigas eiti nereikia.

Tabletės išduodamos visiems Vilniaus mieste gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams, pateikusiems asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kartu su kalio jodido tabletėmis gyventojai gauna vartojimo instrukciją lietuvių, rusų, lenkų ir anglų kalbomis. Tabletės skirtos apsaugoti skydliaukę nuo galimo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio. Savivaldybė primena – kalio jodido tablečių nereiktų vartoti be reikalo, svarbu vadovautis kartu išduodamomis instrukcijomis.

Esant karantinui, kurio taisyklių reikia laikytis, Vilniaus miesto savivaldybė siūlome kalio jodidą atsiimti vykstant į vaistinę kitų būtinųjų dalykų, planuojant apsilankymą, kad būtų išlaikyti saugumo reikalavimai.


Rašyti komentarą...
G
Grigorij
2020-12-17 12:33:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad tik uztektu narsiai Astravo disidentei Juratei Vazgauskaitei! Ir jos idejiniu broliu Vytautu Dovydaiciu pasirupinkit! O gyvatei Vladimirui Lauciui - spyga: tegul zaliuoja is pikcio ir neapykantos, kaip Grazulis ar ATA Patackas. O su Ryzu tauskaliuku Svirneliuku mes nuo tu tableciu susilaikysim. :)))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų