Vilniaus rajono gyventojai persigandę: sunku kvėpuoti, neįmanoma atidaryti langų

Antrines plastiko atliekas perdirbanti įmonė „RetroPlast“ Skaidiškių kaimo, esančio Vilniaus rajone, gyventojams sukėlė tikrą galvos skausmą – šie dėl sklindančio nemalonaus kvapo iš įmonės teritorijos pusės negali nei kvėpuoti, nei praverti langų. Aplinkos apsaugos departamento atstovai tikina, kad tyrimas jau yra pradėtas, tačiau išvadų dar reikės palaukti, todėl informacija iš anksto nebus skelbiama. Įmonė situacijos kol kas nekomentuoja.

5

Su naujienų portalu tv3.lt susisiekusi Skaidiškių bendruomenės gyventoja Vilija (tikrasis vardas redakcijai žinomas – aut. past.) neslėpė pasipiktinimo dėl Rudaminos g. 1a, Skaidiškėse veikiančios plastikinių atliekų perdirbimo įmonės.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Atliekų perdirbimo įmonė

Pašnekovė tikina, kad dėl sklindančio nemalonaus kvapo neįmanoma kvėpuoti ir, pasak moters, viskas vyksta dėl po atviru dangumi stovinčių atliekų, taip pat atskirų cisternų, kuriose galimai yra cheminės atliekos.

Be to, Vilija priduria, kad dėl šios priežasties jau teko kreiptis į aplinkosaugos specialistus, kad šie išspręstų susiklosčiusią situaciją, tačiau jie, pasak pašnekovės, tik vilkina laiką ir nieko nedaro.

„Mes kreipėmės ir aplinkosauga tempia gumą, davė 30 dienų laikotarpį, o mes jau dvi savaites negalime namuose atidaryti langų, nes dvokas nerealus. 

Pavyko užeiti į tos įmonės teritoriją pažiūrėti, iš ko ten tas kvapas sklinda, tai ten sukrauta daugybė šiukšlių ir jos stovi po atviru dangumi. Pastovus tas kvapas, neįmanoma.

Rašėme aplinkosaugai, rašėme į Nacionalinį sveikatos centrą, paprašė patikslinti ir paaiškinimas iš jų pusės buvo, kad atsakymas bus po 30 darbo dienų“, – pasakojo Vilija.

Cheminės medžiagos beveik bėga į kiemą

Moteris taip pat pasakoja, kad Skaidiškių bendruomenė, ginanti gyventojų interesus, skundus dėl įmonės „RetroPlast“ atliekamos veiklos rašė jau seniai – nuo pat 2015 metų.

REKLAMA

Gyventojų skunduose buvo pabrėžiama, kad įmonės veikla nesuderinama ne tik dėl galimos taršos, bet taip pat ir teritorijos vietos – minėta plastikinių atliekų perdirbimo įmonė yra arčiau kaip 500 metrų nuo gyventojų namų.

Taip pat gyventojai nerimauja ir dėl gyvūnijos, vandens telkinių, esą būtent plastiko atliekų perdirbimo įmonė gali būti esminis taršos šaltinis.

„Buvo atvažiavusi ir Skaidiškių bendruomenė, kviesime antstolius, kad viską realiai užfiksuotų, nes neįmanoma gyventi ir kvėpuoti.

Skaidiškių bendruomenė skundus rašė, jau praėjo keletą metų ir vis tiek jie ten kovojo, nes jie galimai į vandens telkinius savo atliekas supylė.

Dabar, kai prasidėjo tie kvapai, institucijos pasakė, kad atsakymas toks – po kažkiek laiko galbūt atvažiuosime patikrinti. Bet nieko taip ir nevyksta, o mums reikia kvėpuoti“, – nuogąstavo pašnekovė.

Tiesa, gyventojai tikina, kad taip pat bandė kalbėtis ir su pačios įmonės atstovais, tačiau sutarimo pasiekti nepavyko.

Aplinkos apsaugos specialistai pradėjo tyrimą

Tuo metu Aplinkos apsaugos departamento atstovai tikina, kad tyrimas jau yra pradėtas, tačiau išvadų dar reikės palaukti, todėl informacija iš anksto nebus skelbiama.

Naujienų portalui tv3.lt atsiųstame rašte, kuris buvo skirtas Aplinkos apsaugos departamentui, matyti, kad už tyrimą dėl galimai netinkamos „RetroPlast“ veiklos atsako Šalčininkų aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai. 

Oficialiame dokumente taip pat pabrėžiama, kad, atsižvelgiant į gautus gyventojų skundus, patikrinimo metu Šalčininkų inspekcijos pareigūnai atliks patikrinimą dėl galimos oro taršos, o apie gautus tyrimo rezultatus gyventojus informuos atskiru raštu.

Naujienų portalas įmonei „RetroPlast“ pateikė klausimus, siekiant išsiaiškinti jų poziciją dėl galimų skundų, tačiau įmonė komentarų nepateikė.

Tyrimo išvados turėtų paaiškėti jau kitą savaitę.


Rašyti komentarą...
L
Laiko tėkmė
2020-07-14 10:49:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kalčiausi tie,kurie išduoda leidimus tokiai veiklai gyvenamojoje zonoje...
Atsakyti
-1

K
Kyšių kraštas
2020-07-14 11:48:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai dirba Aplinkosauga,nuo 2015 metų tyria,ir nieko neištiria))))
Atsakyti
0

K
Kaunietis
2020-07-14 10:17:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerkit jodo tabletes , vistiek pasens.....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų