Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po riaušių prie Seimo sostinės savivaldybė trečiadienį pranešė atšaukianti suderintus leidimus gyventojų susirinkimams, o komerciniai, kultūriniai renginiai vyks.

Po riaušių prie Seimo sostinės savivaldybė trečiadienį pranešė atšaukianti suderintus leidimus gyventojų susirinkimams, o komerciniai, kultūriniai renginiai vyks.

REKLAMA

„Visi iki šiol išduoti leidimai susirinkimams yra atšaukiami, ir juos peržiūrėsime iš naujo vertinant naują kontekstą, kurį matėme po vakar dienos įvykių (...) Svarbu atkreipti dėmesį – atšaukiame ne visų renginių leidimus, o tik susirinkimų. Komerciniai, kultūriniai renginiai, kurie buvo suplanuoti, jie vyks“, – trečiadienį žurnalistams sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Jis taip pat sakė, kad savivaldybė po riaušių prie parlamento kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD), prašydama įvertinti tiek buvusio mitingo, tiek būsimų susirinkimų organizatorius.

Be kita ko, anot A. Bužinsko, spragų turi dabartinis Susirinkimų įstatymas.

„Lygiai taip pat matome, kad dabartinis Susirinkimų įstatymas galimybes savivaldybei spręsti šiek tiek riboja, tad kreipsimės į Seimą su įstatymo pakeitimais, kurie šiek tiek įgaliotų savivaldybę daugiau priimti sprendimus ir turėti žmonėms atsakomybę, jeigu jie tų sprendimų nevykdo“, – teigė savivaldybės atstovas.

REKLAMA

„Šiuo metu savivaldybė yra įgaliota tik išduoti leidimą ir jeigu kas nors vyksta ne pagal planą, kaip matėme vakar, kažkokių veiksmų imtis ar baudų rašyti mes, kaip institucija, negalime“, – pridūrė jis.

Artimiausias protestas – rugsėjo pradžioje

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas teigė, kad atšaukta keletas leidimų, o artimiausias susirinkimas, kuriam išduotas leidimas, numatytas rugsėjo 10 dieną.

„Jų yra keletas šiuo metu išduota į priekį, tai visi bus peržiūrėti. Yra vienas leidimas ir 2022 metams – ir jį peržiūrėsime. Tai įvairiausi renginiai – nuo žmonių, protestuojančių prieš vakcinas, iki žmonių, protestuojančių dėl žmogaus teisių Baltarusijoje (...) Artimiausias, kuris mums kelia šiokį tokį neramumą, rugsėjo 10 dieną – jam išduotas leidimas, kurį atšaukėme“, – kalbėjo A. Bužinskas.

Rugsėjo 10 dieną planuota rengti akciją sostinės centre „Stop diktatūrai Lietuvoje, Sugrąžinkime Lietuvą tautai, TAIP – Seimo paleidimui“, leidimas buvo išduotas 7–15 tūkst. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

BNS žiniomis, šio renginio organizatorius – vienas iš „Šeimos gynimo maršo“ organizatorių, buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius.

Savivaldybė žada visus prašymus rengti susirinkimus nagrinėti iš naujo, konsultuodamasi su policija ir kitomis institucijomis.

Sprendimas priimtas po to, kai antradienį prie Seimo vykęs mitingas vakare virto riaušėmis.

Apie 5 tūkst. žmonių buvo susirinkę į sankcionuotą mitingą prie Seimo Vilniuje protestuoti prieš Vyriausybės planuojamus ribojimus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos. Įvykio metu nukentėjo 15 pareigūnų.

Dėl riaušių pradėtas ikiteisminis tyrimas, sulaikyti 26 žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų