Vilniaus mero intriga: kandidatų publika – marga

Miegamųjų rajonų prikėlimas, stoties rajono permainos, mokyklų remontas ir susisiekimo paslaugos – tai antros Vilniaus mero kadencijos sieksiančio Remigijaus Šimašiaus pažadai. Liberalas į rinkimus eina ne su savo partijos – Liberalų sąjūdžio – vėliava, o su visuomeniniu rinkimų komitetu. Apžvalgininkams ir politologams tai panašu į korupcijos skandale aplamdytos partijos skilimą.

Vilniaus meras liberalas Remigijus Šimašius su kolegomis ir bendraminčiais žengia į apsuptą Lukiškių aikštę. Paskelbti savo sprendimą, kad kovos dėl dar vienos kadencijos Vilniaus mero kėdėje jis pasirinko būtent čia, vietoje, dėl kurios diskusijos suskaldė Vilnių.

„Korupcijos tvaikas tiesiog tvyrojo ore. Per šituos metus Vilniaus miestas užsiaugino gerus raumenis. Skolą sumažinome trečdaliu, miestą pavyko ištraukti iš bankroto", – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Jis kalba, kad laimėjęs rinkimus atnaujins visas mokyklas, įves mokytojams atlyginimo grindis, prikels stoties rajoną ir Naujininkus, miegamuosius rajonus: „kiekveinam rajonui sukursime po atskirą akcentą – kultūros sporto, pramogų ar kitokį objektą, kuris taps to rajono atgimimo simboliu“.

Bet į mero rinkimus jis eis be liberalų sąjūdžio vėliavos, kandidatuos su visuomeniniu rinkimų komitetu.

„Ta forma, kurią aš pasirinkau, veda prie laisvės idėjos stiprėjimo, prie Vilniaus stiprėjimo ir manau, kad tai yra liberalų sąjūdžio stiprėjimas“, – kalbėjo jis.

Apžvalgininkas Vytautas Bruveris komentuoja, ką reiškia toks R. Šimašiaus sprendimas: „de facto šita publika atsiskyrė nuo partijos, ėjimas atskirai į rinkimus ir yra tai“.

Siekiančiųjų mero posto kandidatų publika tikrai marga. Oficialiai jau pranešta, kad konservatoriai kelia Dainių Kreivį, apie dalyvavimą kalba Antanas Guoga, socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas, Artūras Zuokas ir Viktoras Uspaskichas.

REKLAMA

Šiuose sostinės mero rinkimuose kaip niekad daug spalvingų asmenybių. Tačiau apžvalgininkas Vytautas Bruveris sako, kad jos krūvoje panašios į senstelėjusią politinę mišrainę.

„Labiausiai tikėtinas kandidatas yra D. Kreivys. Bet ne dėl jo paties vidinės potencijos, bet dėl to, kad jis bus ant konservatorių bangos, kurios logiška tokiomis aplinkybėmis tikėtis“, – sakė V. Bruveris.

Sociologas Vladas Gaidys sako, kad artėjant rinkimams, žmonės visada nori matyti kandidatus - asmenybes.

„Visada žmonės nori asmenybių. Kad žmogus būtų gyvas, kad turėtų idėjų, kad užvestų, nemiegotų, nebūtų su kostiumu tik, tos gyvybės žmonėms visada reikia. Reikia savo Uspaskicho, savo Guogos. Gal jų valanda ir ateina“, - svarstė jis.

Merų rinkimai vyks kitų metų kovą.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2018-10-15 17:21:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol kas kandidatų į Vilniaus merus sąraše asmenybių nematau. Tikiuosi, kad iki rinkimų nors atsiras nors viena asmenybė, kuri nėra padariusi kriminalinio nusikaltimo, kuri nėra pagarsėjusi finansinėmis machinacijomis, kuri nėra liurbis, kuri nėra lošėjas, kuri nėra partinės gaujos narys.
Atsakyti
0

T
Tada
2018-10-15 21:11:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne,tik ne tokias "asmenybes",ponas Gaidy.Tik ne lošiką: gali pralošti ne tik miestą,bet ir visą šalį.Ir ne santechniką iš Urdomos: gali vėl pabėgti į Rusiją ir jau nebesugrizti.Ko gero, su juodom buhalterijom. Simasius,bekeldamas miegam. rajonus, pats gali užmigti kieno norsbmiegama jame.Paluckas toks pat bebras kaip ir buvusieji socdemai,dabar -socdarbinykai.Vienintele stipri kandidatūra -Kreivys buvęs ūkio ministras, patikimas,iniciatyvus turintis gerą galvą ant pečių.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų