Šimašius žada „prikelti“ Vilniaus stoties rajoną

Antros kadencijos Vilniaus miesto mero poste sieksiantis liberalas Remigijus Šimašius žada įvesti vadinamąsias atlyginimų grindis mokytojams, iš esmės atnaujinti Stoties, Naujininkų rajonus.

„Skelbiu, kad siekiu pratęsti savo darbus antroje Vilniaus mero kadencijoje“, – sakė R. Šimašius. Jis anksčiau yra pranešęs, kad savivaldos rinkimuose dalyvaus ne kaip Liberalų sąjūdžio keliamas kandidatas, o rinkimų komiteto.

Anot R. Šimašiaus, jo naujoji komanda, apimanti ne tik liberalus, bus „labiau telkianti, labiau burianti visus vilniečius“.

„Eisiu su savo komanda „Už Vilnių, kuriuo mes didžiuojamės“. Ateis laikas, registruosime rinkimų komitetą, jis ir bus dalyvavimo forma, – sakė politikas. – Nesikratau Liberalų sąjūdžio, mano tikslas yra sutelkti gerokai platesnį palaikymą, visą Vilniaus pilietinę visuomenę, kuriai brangi laisvės idėja. Tuo tikslu buriamas platesnis sambūris, jis neatsiriboja nuo nieko, jis telkia.“

Be dabartinių Vilniaus tarybos narių liberalų R. Šimašiaus komandoje bus architektas Lukas Rekevičius, „Vilniaus jazz“ festivalio vadovas Antanas Gustys, televizijos režisierius Gediminas Jaunius, Vilniaus kolegijos dėstytoja Danutė Rasimavičienė, buvusi parlamentarė, dainininkė Donalda Meiželytė ir kiti.

Meras pripažino, kad Vilniaus liberalų sprendimu burti komitetą nėra patenkintas partijos lyderis Eugenijus Gentvilas, pačiame skyriuje tam pritarta taip pat ne vieningai.

„Liberalų idėjai reikia labai rimtai išlįsti iš apkasų, eiti į priekį. Žmonės Lietuvoje, o ypač Vilniuje, to yra pasiilgę. Vilnius yra laisvas miestas“, – sakė R. Šimašius, BNS paklaustas, ar tai nelems partijos skilimo.

Kalbėdamas apie finansavimą, politikas tvirtino prašysiantis vilniečių finansinio palaikymo savo rinkimų kampanijai bei užtikrino nenaudosiantis tam savivaldybės finansinių resursų.

„Tikrai žinau, kad ji nebus tokia turtinga, kaip daugelio konkurentų, nes jie turi daugiau finansinių išteklių, aš tokių neturiu, kviesiu palaikyti ir manau, kad to palaikymo bus“, – teigė R. Šimašius.

Pirmadienį pristatydamas, kaip pats vadina, 12 ambicijų Vilniui, R. Šimašius sakė sieksiantis, kad savivaldybė privačios ir viešosios partnerystės dėka pritrauktų 300 mln. eurų investicijų švietimo objektams, o tai leistų radikaliai atnaujinti mokyklas per 4 – 7 metus.

REKLAMA

Jis žada, kad be naujų pastatų, Vilniuje būtų įvestos vadinamosios atlyginimų grindys pedagogams, tai reikštų, jog dabartiniai sostinės mokytojai vidutiniškai uždirbtų mažiausiai 50 proc. daugiau. Tai, mero nuomone, neskatintų jaunų mokytojų ieškoti alternatyvių užsiėmimų. Jis žada skirti dėmesio mokytojams tobulėti, o mokyklose ugdymo pagrindu turėtų tapti „savarankiškumas ir atsakingumas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų