• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbo paieškos portalas „Naujasdarbas.lt“, išnagrinėjęs apie 6 tūkst. internete užpildytų gyvenimo aprašymų nustatė, kad Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojai veikiau sutiktų dirbti užsienyje, nei keltis į kitą Lietuvos miestą. Tuo tarpu, internete ieškantys darbo mažesnių miestų gyventojai labiau norėtų darbą rasti minėtuose trijuose didmiesčiuose, nei kitoje šalyje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Naujasdarbas.lt“ projektų vadovo, lietuvių sėslumas ir nenoras keltis į kitus Lietuvos miestus nėra naudingas darbo rinkai, kurioje šiuo metu jaučiamas darbuotojų trūkumas. „Tikėtina, jog veikia ir socialiniai veiksniai ir psichologiniai, kurie daugeliu atvejų gali būti užkertantys kelią įvertinti ir praplėsti savo karjeros galimybes Lietuvoje. Kai kuriais atvejais darbuotojų migracija šalies viduje galėtų išjudinti įšalusią darbo rinką“, - sakė jis.  

REKLAMA

Remiantis „Naujasdarbas.lt“ atliktu tyrimu, tik 2 proc. Vilniuje gyvenančiųjų važiuotų dirbti į Kauną arba Klaipėdą. Sostinėje dirbti sutiktų 15,7 proc. kauniečių ir beveik 9 proc. klaipėdiečių. Tuo tarpu, į užsienį išvyktų beveik 16 proc. Kauno, 13 proc. Klaipėdos ir 8 proc. Vilniaus gyventojų, interneto portale užpildžiusių anketas dėl darbo. Apie 95 proc. didmiesčių gyventojų darbo ieško savo mieste.

REKLAMA
REKLAMA

„Didesnis jų noras vykti į kitą šalį nei keltis į kitą miestą gali būti susijęs su tuo, jog didmiesčiuose gyvenantys žmonės geriau moka užsienio kalbas, todėl pildydami anketas drąsiau nurodo, jog sutiktų dirbti ir užsienyje. Taip pat tikėtina, jog karjeros perspektyvų nematantys didmiestyje, jų neįžvelgia visoje Lietuvoje“, - sakė „Naujasdarbas.lt“ atstovas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitokios tendencijos matomos išnagrinėjus mažesniuose miestuose gyvenančių potencialių darbuotojų gyvenimo aprašymus: užsienyje jų nori dirbti tik 12 proc., o didžioji dalis - per 60 proc. - darbo ieško Vilniuje.

„Turint omeny, kad Vilniuje darbuotojų trūkumas didžiausias, atsiveria galimybė jį sumažinti kviečiantis darbuotojus iš mažesnių Lietuvos miestų. Tai galėtų būti vertinama kaip perspektyva patenkinti didelę aptarnavimo sferos personalo paklausą sostinėje“, - sakė internetinio projekto vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų