Vilkaviškio savivaldybės darbuotojas bus teisiamas dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu yra kaltinamas Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojas, trečiadienį pranešė Kauno apygardos prokuratūra. 

Pasak prokuratūros, kaltinimai dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo ir klastojimo taip pat yra pateikti ir darbuotojo artimam giminaičiui, o dar du jo artimieji bus teisiami dėl poveikio liudytojui. 

Kauno apygardos prokuratūros atstovė Simona Snitkaitė-Kareivienė BNS atsisakė atskleisti kaltinamojo tapatybę, kaip priežastį nurodydama asmens duomenų apsaugos reikalavimus. 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, savivaldybės darbuotojas į ją dėl pastatų rekonstravimo ar statybos projektų atvykusius žmones, pagal išankstinį susitarimą, nukreipdavo pas savo giminaitį architektą, kuris už piniginį atlygį galėjo paruošti pageidaujamą statybos projektą. 

Taip pat manoma, kad darbuotojas už atlygį ir pats sutikdavo paruošti projektus, tačiau siekdamas nuslėpti savo autorystę nurodydavo, kad projektų kūrėjai ir vadovai yra kiti architektai, kurie apie tai nieko nežinojo. 

Teisėsauga nustatė, kad kaltinamasis už tai gaudavo pinigus, kurie būdavo pervedami į jau minėto giminaičio banko sąskaitą. 

Vėliau Vilkaviškio savivaldybės darbuotojas pats patvirtindavo savo parengtus projektus ir išduodavo reikalingus leidimus. 

Tyrimo metu paaiškėjo, kad su kaltinamuoju artimais ryšiais susiję asmenys siekė paveikti liudytoją duoti melagingus parodymus, kad jų giminaičiai išvengtų baudžiamosios atsakomybės. 

Vykdant ikiteisminį tyrimą, savivaldybės tarnautojas laikinai buvo nušalintas nuo pareigų. 


Rašyti komentarą...
R
Ramūnas
2021-01-20 11:13:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turėtų būti parodomasis teismas, nes visose savivaldybėse tas pats vyksta.
Atsakyti
0

V
Vat
2021-01-20 11:15:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lengvų pinigų valdininkas prisigobė, išsipirks LR teismuose. Kaip ir kada atsakė teisėjai Lietuvoj už klaidingus sprendimus?
Atsakyti
0

P
Pagarba STT
2021-03-30 15:41:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokias šiukšles reik sodinti ilgiems metams su turto konfiskacija.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų