Dėl žiauraus elgesio su žmonėmis nuteistas lietuvis: moterys dėl jo imdavo greituosius kreditus

Kriminaliniame pasaulyje skandalingai išgarsėjęs ir dėl savo nusikalstamų veiksmų už grotų pasiųstas Vidmantas Davenis išgirdo galutinį verdiktą. Jo norams sulaukti švelnesnės bausmės nebuvo lemta išsipildyti.

100

V. Davenio byla net dukart buvo nagrinėjama Lietuvos Aukščiausiame Teisme. Sykį, paskirtas bylos atnaujinimas, o antrą kartą jau priimtas neskundžiamas verdiktas.

Dėl prekybos žmonėmis ir sukčiavimo V. Davenis nuteistas 6 metų bausme. Nukentėjusiaisiais nuo šio asmens pripažinti net devyni asmenys, daugiausia moterys.

Teismas nukentėjusiesiems iš V. Davenio priteisė skirtingas neturtines žalas, kurios įvertintos nuo 1,8 tūkst. iki 6,9 tūkst. eurų.

Smurtavo ir grasino

Bylos duomenimis, V. Davenis išnaudojo socialiai pažeidžiamus asmenis. Jis prieš savo aukas smurtaudavo, taip pat pasisavindavo jų vardu paimtus greituosius kreditus.

Teigiama, kad apgaule iš žmonių buvo išvilioti tūkstančiai eurų, meluojant, kad jie reikalingi verslui plėtoti. Prieš nukentėjusiuosius naudota fizinė ir psichinė prievarta.

(100 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuteistųjų gyvenimo sąlygos Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje

Vienas vaikinas buvo priverstas gyventi kartu su V. Daveniu jo automobilyje, paskui jam pavyko pabėgti.

„Sakė, kad važiuos į Vokietiją, sandėlius. Pabėgau, nes bijojau, kad toliau smurtaus. Pavyko pasprukti, kai jis girtas miegojo mašinoje“, – po vieno teismo posėdžio sakė jaunuolis.

53 metų V. Davenis bylos nagrinėjimo metu pripažino kaltę, nors teigė, kad daug ko neprisimena. Penkis kartus teistas vyras teisme skundėsi suprastėjusia atmintimi. Didžioji dalis nukentėjusių nuo V. Davenio asmenų buvo įvairaus amžiaus moterys.

Išpardavė savo turtą

Nukentėjusiuoju pripažintas ir darbo ieškojęs jaunuolis. D. Ž. nukentėjo, kai ieškojo darbo 2016 metų lapkritį, pamatęs jo skelbimą internete V. Davenis susisiekė su jaunuoliu ir pareiškė, kad jis galėtų dirbti jo asmeniniu vairuotoju.

REKLAMA

Vėliau D. Ž. buvo grasinama susidorojimu su juo pačiu ir artimaisiais, jis buvo mušamas. Vaikinas pardavė savo bei savo motinos automobilius, akordeoną, o pinigus atidavė skriaudikui.

Be to, vaikinas buvo įkalbėtas iš mobiliojo ryšio bendrovės įsigyti telefoną ir kompiuterį. Juos vėliau perdavė V. Daveniui, šis daiktus kažkam pardavė ir pinigus panaudojo savo reikmėms.

Gyveno su V. Daveniu

Teisme buvo apklausta vilnietė V. T. Moteris sakė, kad su V. Daveniu susipažino 2013 metų rudenį per radijo stoties pažinčių skelbimus, pora netrukus apsigyveno Trakų rajone.

Moteris vyrui atidavė 1229 eurus. Virėja dirbanti moteris sakė didelių sumų neuždirbanti, todėl V. Davenio įkalbėta ėmė greituosius kreditus. V. Davenis moterį įtikino, kad imsis kvepalų verslo, pora net buvo nuvykusi į Lenkiją, kur sandėliuose įsigijo pilną bagažinę ir saloną kvepalų.

Vėliau V. Davenis gyvenimo draugei pareiškė, kad jam vėl reikia pinigų – šįkart dėl to, kad nebūtų pasodintas į kalėjimą. Moteris neklausinėjo kam reikia pinigų ir iš sesers vyro pasiskolino apie 1,7 tūkst. eurų. Pinigai atiteko V. Daveniui.

„Jis man sakė, kad jį sodins į kalėjimą, jeigu nesumokėsiu tokios sumos. Pagailėjau, pasakojo, kad neturi tėčio mamos, jie mirė. Bet kai jis prieš mane pakėlė ranką, tada daugiau nebendravom ir išsiskyrėm“, – pasakojo nukentėjusioji.

Byloje yra ir daugiau moterų, kurios ėmė greituosius kreditus ir pinigus atiduodavo V. Daveniui, pasinaudojęs vienos nukentėjusios patiklumu, vyras už vartojimo paskolą įsigijo automobilį.


Rašyti komentarą...
L
Linkiu
2021-01-17 13:17:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Urodas zasinas.Tegul skyle isgrezia gaidziui zonoj tarp.
Atsakyti
-1

Įdomu
2021-01-17 14:06:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
kai skriaudi tuos, kurie yra žymiai silpnesni už tave, ir save laikai "kietu", kaip tai vadinasi?
Atsakyti
-3

E
Edis
2021-01-17 14:52:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jau tikrai.tokiems jokio gailesčio.mažai gavo dar.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų