Vieni į pajūrį, kiti – bažnyčias: kunigas Doveika siunčia prašymą tikintiesiems

Vieni į pajūrį, kiti – į maldos namus. Nuo šiandienos bažnyčiose vėl gali vykti pamaldos dalyvaujant tIkintiesiems. O šie į mišias patraukė nuo ankstaus ryto, sako išsiilgę bendruomenės ir Dievo žodžio ne per kompiuterio ar telefono ekraną.

Saulėtas ankstus rytas, o į sostinės Šv. Juozapo bažnyčią vienas po kito jau traukia žmonės. Šiandien – pirmoji diena, kai tikintiesiems mišių metu bažnyčių durys vėl atsiveria. Saugantis koronaviruso prieš Velykas Vyskupų konferencija pamaldas dalyvaujant žmonėms dalyje savivaldybių buvo laikinai sustabdžiusi.

„Labai laukiu. Ne tas pats kaip per ekraną žiūrėti ir klausyti lauke. Tai labai džiaugiuosi.“

„Pasiilgau, aišku, to šventumo, bendruomenės susitikimo, bendravimo labai trūksta.“

„Pasiilgom to bendrumo, pasiilgom buvimo kartu, labai jau norisi. – Nebaisu užsikrėsti? – Mes jau pirmąjį skiepą turime, tai truputėlį drąsiau jaučiamės.“

Tokių išsiilgusiųjų nemažai. Į klebono Ričardo Doveikos aukojamas mišias susirenka beveik tiek žmonių, kiek saugiu atstumu paruošta kėdžių – apie 70. Nors ne karantino metu tilptų net 600.

„Šis ankstyvasis rytmetis, atsiveriančių bažnyčių durys ir susirenkanti bendruomenė leidžia švęsti pirmąją savaitės dieną, sekmadienį“, – kalbėjo kunigas Ričardas Doveika.

Vyskupų konferencija atnaujino įprastas mišias, nes esą daugėja paskiepytų ir imunitetą įgavusių žmonių, be to, karantinas kiek laisvėja ir kitoms įstaigoms.

„Viskas bus gerai, neapsirgsim, tikriausiai.“

„Aš jau pasiskiepijęs, man ramu.“

Kaip visada, užėję į maldos namus žmonės turi dezinfekuoti rankas, laikytis atstumų. Kėdės šioje bažnyčioje išdėstytos poros metrų atstumu. Pasak naujausių reikalavimų, vienam besimeldžiančiam žmogui turi tekti ne mažiau kaip 15 kvadratinių metrų bažnyčios ploto.

„Žmonės turi supratingi būti, sergantys neturi eiti į bažnyčią. Galima puikiai melstis ir namuose, Dievas visada su mumis.“

„Labai saugu, atstumai išlaikyti, mes buvom ir prieš Velykas, valgius šventinomės.“

„Gera matyti žmonių veidus, gera matyti kas sekmadienį susirenkančią Dievo tautą, kuri visuomet dalyvaudavo nuotoliniu būdu Šv. Mišiose. Juos matydavai, perkeltine prasme jausdavai tų žmonių buvimą“, – sakė R. Doveika.

REKLAMA

Įdienojus tikinčiųjų netrūksta ir prie kitų bažnyčių.

„Tikintys žmonės labai sunkiai priėmė tą dalyką, kad sunkume, kai turi būti plačiai atvertos bažnyčios ir kai žmogus turi maitintis dvasiniu maistu, lygiai kaip išliko maisto prekių parduotuvės, jiems buvo nesuvokiama.

Mano prašymas ir linkėjimas – kuo greičiau atverti bažnyčių duris tikintiesiems, knygynus, parodas, koncertų sales. Visa tai, kas ugdo žmogaus dvasingumą iš vidaus, kas jam teikia širdies ramybę. Tai bus mūsų išsigelbėjimo vienas kitam inkaras parodytas“, – sakė klebonas.

Tiesa, klebonas pabrėžia, kad nepasiskiepiję, neįgiję imuniteto ar silpnesnės sveikatos žmonės ir toliau mišiose kviečiami dalyvauti nuotoliniu būdu.

 


Rašyti komentarą...
T
Tiesiog žmogus
2021-04-19 10:15:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kunigui visur lįsti į viešumą neadekvatu kokia bebūtų laida jo visur pilna matomai vaikystėje buvo skriaudžiamas nereikia mielas kunige taip reklamuotis,o tyliai dirbkite savo darbą,žmonės negerbia tokių kunigų ,juk ne žurnalistas esate !,ir šiaip negražu reikia būti savoje vietoje.
Atsakyti
0

G
Ggg
2021-04-18 22:19:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tau kaip tik turetu but neramu nes tu pasiskiepijes,padarei ka velnias nori,saunuolis ir skleidi propoganda kad kiti vakcinuotusi tapai nebe Dievo irankiu o setono
Atsakyti
-2

d
dhdh
2021-04-18 22:46:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siulau jam irengt auku dezutes pajuryje, keliuose ir net patvoriuose, kaip pasto dezes. Rinkliava euru dsrys uz dievo esybe ir sukurta pasauli per 7 dienas ir bus ramiau.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų