Vienas iš aštuonių nuo koronaviruso pasveikusių pacientų miršta per 140 dienų

Beveik trečdalis pasveikusių koronaviruso pacientų per penkis mėnesius yra vėl paguldomi į ligoninę, o vienas iš aštuonių miršta nuo viruso sukeltų komplikacijų.

Lesterio universiteto ir Didžiosios Britanijos nacionalinės statistikos biuro tyrimas parodė, kad iš 47 780 žmonių, išleistų iš ligoninės per pirmąją koronaviruso bangą, 29, 4 proc. per 140 dienų buvo vėl paguldyti į ligoninę, o 12, 3 proc. mirė.

Dėl ilgalaikių koronaviruso padarinių, kai kuriems paveikusiems pacientams išsivysto širdies problemos, cukrinis diabetas ir lėtinės kepenų bei inkstų ligos. Tyrimo autorius Kamlesh Khunti, Lesterio universiteto pirminės sveikatos priežiūros, cukrinio diabeto ir kraujagyslių medicinos profesorius, pasakojo „Telegraph“, kad tai buvo didžiausias išleistų iš ligoninės Covid-19 pacientų tyrimas.

Profesosius K. Khunti sakė: „Atrodo, kad žmonės grįžta namo, jiems išsivysto ilgalaikiai padariniai, jie vėl patenka į ligoninę ir miršta. Matome, kad beveik 30 proc. vėl atsidūrė ligoninėse, ir tai yra didelis skaičius žmonių. Skaičiai yra tikrai dideli.“

Tačiau profesorius K. Khunti sakė nesitikėjęs, kad pacientai į ligoninę grįžta su naujomis diagnozėmis, ir kad daugeliui išsivysto papildomos komplikacijos.

Jis pridėjo: „Nežinome, ar dėl to, kad koronavirusas sunaikina beta ląsteles, kurios gamina insuliną, ir taip susergama pirmo tipo diabetu, ar todėl, kad jis sukelia atsparumą insulinui, būdingą antro tipo diabetui, tačiau pastebime šias naujas stebinančias cukrinio diabeto diagnozes.“

Šiuo metu, mirtis yra registruojama kaip susijusi su koronavirusu, jeigu pacientas miršta per 28 dienas po ligos patvirtinimo.

Tačiau tikrasis mirčių skaičius gali būti daug didesnis, jeigu tūkstančiai koronavirusu prasirgusių žmonių į ligonines, su rimtais sveikatos sutrikimais, grįžta mėnesiai po užsikrėtimo.

Gruodį Nacionalinis statistikos biuras apskaičiavo, kad vienas iš dešimties žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, patiria užsitęsusius koronaviruso simptomus, kurie trunka tris mėnesius, ar net ilgiau.

REKLAMA

Įprasti užsitęsusios koronaviruso formos simptomai gali būti nuolatinis nuovargis, kvėpavimo sunkumai, ir atminties bei dėmesio sutelkimo problemos.

Atsakydama į šį tyrimą, Christina Page, Londono universiteto koledžo klinikinių tyrimų skyriaus vadovė, „Twitter“ rašė: „Tai labai svarbus darbas. Koronavirusas yra kur kas daugiau negu mirtis. Ilgalaikių ligų našta, po hospitalizavimo dėl viruso, yra didelė.“

Kaip teigia Anglijos Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) generalinis direktorius seras Simonas Stevensas, naujas koronavirusu sergantis žmogus į ligoninę yra paguldomas, kas trisdešimt sekundžių.

NHS vadovas, laidoje „Andrew Marr show“, sakė, kad ligoninėse nuo Kalėdų matomas didelis ligonių pagausėjimas, ir kad yra pakankamai naujų atvejų, kasdien naujai ligoninei užpildyti. Jis taip pat atskleidė, kad ketvirtadalis iš paguldomų pacientų yra jaunesni nei 55-erių.

Seras S. Stevensas sakė: „Faktai yra aiškūs ir aš neplanuoju jų gražinti, ligoninės ir jų darbuotojai patiria milžinišką spaudimą.“

TURI NUOTRAUKŲ AR VIDEO MEDŽIAGOS ŠIA TEMA?
Atsiųsk mums!
SIŲSTI

Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.

Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.

SIŲSTI
arba
PRIDĖTI
Klaida: nuotrauka, kurią bandote įkelti, užima per daug vietos ... (kažkas panašaus)
Įkelkite savo turimas nuotraukas ar video medžiagą ir nurodykite savo kontaktinius duomenis, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti.
PUBLIKUOTI
PUBLIKUOTI


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2021-01-19 17:11:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gana gal gasdinti)))
Atsakyti
-5

L
Liucija
2021-01-19 17:06:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl nesiskiepija seimo nariai , prezidentas , tik tegul nesako , kad sąžiningai lauks eilės pagal amžiaus grupę . Kad jie taip viską sąžiningai dėl žmonių darytų ! Straipsniu gąsdinami paprasti žmonės , juk turi ant kažko išbandyti neaišku kokius skiepus .
Atsakyti
-6

?
???
2021-01-19 16:38:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
O visi paskiepyti per kiek laiko?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų