Molėtų rajone kyla medinės konstrukcijos. Statybvietėje viduryje laukų, kepinant saulei, darbuojasi du vyrai. Vienas jų – Almantas. Jam 27-eri. Smulkaus sudėjimo vyrukas vedęs ir turi trejų metų dukrytę, tačiau čia jų nėra.
Almantas paliko šeimą ir išvyko statyti šventyklos savo gyvenimo vadovui. Taip, pasitelkdama žiniasklaidą, jo dingimą apibūdino žmona Rima. Pasak jos, psichologinių problemų turėjęs vyras stačia galva nėrė į emocijų kontroliavimo, laimės seminarus, nuolat vykdavo į stovyklas. Šiai veiklai, neva, išleisdavo visą uždarbį. Galų gale – visam laikui susikrovė lagaminus.
Tačiau Almantas pateikia kiek kitokią versiją. Jis savo žmoną, su kurią oficialiai nėra išsiskyręs, kaltina neištikimybe. Plačiau apie šios šeimos istoriją – TV3 vaizdo reportaže.
Kartu su laisve pirmaisiais Nepriklausomybės metais į Lietuvą atkeliavo ir naujieji religiniai judėjimai. Į vadinamųjų krikščioniškųjų sektų, tokių, kaip „Tikėjimo žodis“ ir kitos gretas stojo tūkstančiai žmonių. Pastaraisiais metais religinės bendrijos vietą užleidžia gyvenimo mokytojams. Populiarėjančių guru psichologai prie kryžiaus nekala, bet ir nesiūlo aklai pasitikėti.
Dažnai gyvenimo mokytojai savo tiesomis dalijasi neturėdami jokio išsilavinimo psichologijos srityje, tad sveikatos apsaugos ministerija ruošia įstatymą tokiai veiklai reglamentuoti.
Lietuvoje netradicinės medicinos įstatymo projektas ruošiamas jau antrus metus. Šiuo metu renkama informacija, kokios paslaugos šalyje teikiamos ir pagal kokius kriterijus atlikti jų licencijavimą.