Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos susitikimo su ministru Arūnu Dulkiu eksministras Aurelijus Veryga neieškojo žodžio kišenėje ir vizitą apibūdino vienu žodžiu – „siaubas“. Anot jo, po daugeliu ministro išvedžiojimų paslėptas atsakymas į daugelį klausimų buvo „nežinau“. 

Po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos susitikimo su ministru Arūnu Dulkiu eksministras Aurelijus Veryga neieškojo žodžio kišenėje ir vizitą apibūdino vienu žodžiu – „siaubas“. Anot jo, po daugeliu ministro išvedžiojimų paslėptas atsakymas į daugelį klausimų buvo „nežinau“. 

REKLAMA

Tokiu vertinimu parlamentaras pasidalino savo socialinio tinklo paskyroje

„SIAUBAS. Toks žodis pirmiausiai ateina į galvą bandant apibūdinti Sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio vizitą frakcijoje. Dabar suprantu, kodėl taip bandyta išvengti atėjimo į frakciją. Turbūt apibendrinant būtų galima sakyti, kad nepaisant ilgų išvedžiojimų, po jais palėptas ministro atsakymas į daugelį klausimų buvo – NEŽINAU“, – rašė jis.

Pasigedo pasirengimo karo grėsmėms

A. Veryga kartu trumpai iliustravo savo nuomonę: 

„Paklaustas apie tai, ar prasidėjus karui Ukrainoje ministras ėmėsi priemonių ir turi planą, kad medikai būtų apmokyti taktinės medicinos principų, o sveikatos sistemos infrastruktūra būtų pritaikoma karo grėsmėms. Atsakymas buvo apie infekcinių ligų klasterį, kurį suplanavome dar mes praėjusioje kadencijoje, o viskas ką padarė šitas ministras, tai sugebėjo kuriam laikui klasterio idėją užvilkinti. Po kelių patikslinamųjų klausimų apie medikų taktinės medicinos mokymus buvo atsakyta, kad jokio plano NĖRA. 

REKLAMA

Tik priminsiu, kad prasidėjus COVID pandemijai, apmokymai buvo suorganizuoti operatyviai ir medikai buvo apmokyti ir parengti. Ir tam nereikėjo ilgų metų. Atsikalbinėjimas, kad to nebuvo mokyta kelis dešimtmečius, yra ne į temą. 

Paklaustas apie Europos kovos su vėžiu planą, ėmė aiškinti apie retų ligų centrus ir jų gydymą. Paklaustas, ar susipykus su Kinija ir dabar vykstant karui Ukrainoje nekilo iššūkių dėl kai kurių medicinos priemonių įsigijimo (infuzijų sistemų, švirkštų ir pan.) ministras pripažino, kad problemų yra. Paklaustas, kaip planuoja jas spręsti, ministras pasakė, kad davė nurodymą gydymo įstaigoms tų priemonių atsargų sukaupti ne 1, o 3 mėnesiams. Taigi pripažinęs, kad kyla problemų įsigijimuose pasakė, kad problemos sprendimą suvertė gydymo įstaigoms ir dar davė nurodymą esant apsunkintam įsigijimui įsigyti daugiau. Nulis logikos.“

REKLAMA
REKLAMA

Neišgirdo atsakymų dėl reformos

Toliau A. Veryga dėstė, kad A. Dulkys, paklaustas, kaip po reformos užtikrins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą regionuose atsakė, kad „prieinamumą DIDINS“.

„Kaip didins? Susigalvokit patys... Paklaustas, kas atstovaus ministeriją ligoninių valdyme, kuomet ministerija taps dalininke dar 10 ligoninių (ar tai bus politinio pasitikėjimo žmonės, ar valstybės tarnautojai) ministras pareiškė, kad nežino. Tai reiškia, kad jau vykstant realiems reforminiams veiksmams ministras neturi jokios vizijos kaip ji būtų įgyvendinama. Pareiškė, kad pirma sprendimai Seime, o tada galvosim. Tikras „vizionierius“. 

Na ir paklaustas apie augančias vaistų kainas ir priemokas, ministras apsimetė nieko apie tai nežinantis ir negirdėjęs. Paklaustas, ar iš viso žino kaip keičiasi vaistų kainos ir priemokos (didėja ar mažėja) atsakė, kad nieko nežino. 

Tai gal visgi mano siūlymas valdantiesiems dėl Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijų sujungimo turi logikos, nes Sveikatos ministro praktiškai nėra ir be jo ministerija išgyvena“, – komentavo buvęs sveikatos apsaugos ministras.

Visą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos susitikimą su ministru Arūnu Dulkiu galima pamatyti čia:

Ne tik Duklys. Visa šita vyriausybė yra grynas siaubas. Įskaitant Šimonytę.
žmonėms,bet konservatoriai su palydovais lipa per savų žmonių skausmą ir kančias,neaišku kieno naudai jie dirba.Jei tik kas išsižios,tam galas.O mūsų brangi Lietuva,kur tave veda.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų