Veryga apie Narbuto sulaikymą: norisi tikėti, kad tai – tik blogas sapnas

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai žinia apie  Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) vadovo Šarūno Narbuto sulaikymą buvo netikėta. Ministro teigimu, įtarimų nei vienam ministerijos darbuotojui nepareikšta.

„Šios dienos žinia apie (...) Šarūno Narbuto sulaikymą – netikėta“, – feisbuke antradienio vakarą parašė ministras. 

A. Verygos teigimu, su komanda jis nematė jokio pagrindo nepasitikėti „šiuo jaunu veržliu žmogumi“: „Tad ši žinia  – tarsi iš giedro dangaus. Labai norisi tikėti, kad tai  – tik blogas sapnas“.

Pasak jo, su Š. Narbutu darbo reikalais teko nemažai bendrauti pradėjus dirbti ministru.  

„Koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu, kai šalyje buvo taip reikalingas susitelkimas ir vienybė, pagalbą pasiūlė ne tik jis, bet ir kitos organizacijos, jų lyderiai bei atstovai, kad tik klastingo viruso plitimas būtų suvaldytas kuo greičiau. Tuo metu priėmėme bet kokią siūlomą pagalbą iš šalies, nes situacija buvo labai sudėtinga, nepavydėtina ir vienintelė išeitis buvo visų mūsų susitelkimas“, – rašo ministras.

 A. Veryga pabrėžė, kad dėl šio sandorio skaidrumo, kuomet buvo įsigyjami reagentai koronaviruso tyrimams, neturi likti jokių abejonių.

Jis žada, kad šio ikiteisminio tyrimo metu Sveikatos apsaugos ministerija bendradarbiaus su teisėsauga, teiks reikalingą informaciją. 

A. Veryga patviritno, kad STT pareigūnai antradienį ministerijoje atliko reikiamus procesinius veiksmus, kalbėjosi su atsakingais darbuotojais. Įtarimų nei vienam ministerijos darbuotojui nepareikšta. 

STT antradienį pranešė įtarianti POLA vadovą Š. Narbutą dėl prekybos poveikiu, vykdant 5 mln. eurų vertės koronaviruso tyrimams skirtų reagentų pirkimus.

Teisėsauga įtaria Š. Narbutą reagentų pirkime veikus kaip neoficialų tarpininką tarp Lietuvos institucijų ir vienos užsienio bendrovės, taip pat įtariama, kad POLA vadovas įmonės atstovui galėjo būti įvardinęs tam tikrą sumą už jo tarpininkavimą šiame pirkime.

REKLAMA

BNS žiniomis, tyrėjai aiškinasi šių metų kovo 21 ir 23 dienomis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos pasirašytas dvi sutartis su Ispanijos bendrove. 

Centriniame viešųjų pirkimų portale nurodoma, jog Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija sudarė dvi sutartis dėl priemonių COVID-19 tyrimams: viena jų yra 3,5 mln. eurų vertės, kita – 1,8 mln. eurų. Abi sutartys sudarytos su Ispanijos bendrove „PMS International“. 

Šias dvi sutartis dėl reagentų iš Kinijos tiekimo pasirašė tuometinis laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas, jis prieš kelias savaites mirė. Sutartys pasirašytos su „PMS International“ atstovu, kurio pavardė prie parašo sutartyje nenurodoma.

Pagal sutartis dalis lėšų turėjo būti pervesta ir reagentų gamintojai Kinijos bendrovei „Sansure Biotech“. 


Rašyti komentarą...
P
Pasibaiseje
2020-07-21 21:02:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Blefuoji, SAVAS tai padesit išsukti uodega
Atsakyti
-3

h
hehe
2020-07-21 21:08:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
norisi tikėti, kad tai – tik blogas sapnas
... kad tai tik MANO blogas sapnas...
Atsakyti
-2

V
Virusas
2020-07-21 21:02:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Narbutas ta suma turejo pasidalinti su klerkais
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų