Verdiktas Šiauliuose: mokytoja, drausminusi pradinuką – išteisinta

Ginčai, kiek gali sau leisti mokytojas, drausmindamas mokinį, keliasi ir į teismus. Šiaulių teisėjai narpliojo bylą, kurioje motina kaltino pedagogę smurtu prieš jos vaiką. Teismas nusprendė, kad vaiko palietimas ranka nėra smurtas. Šiaulietė mama tokį mokytojos išteisinimą vadino sąmokslu ir žada teismuose kovoti toliau.

6

Į Šiaulių apylinkės teismą vėl eina mokytoja ir ją smurtu prieš vaiką apkaltinusi mokinio mama. Kadangi byloje nagrinėjama nepilnamečio istorija, teismo posėdis uždaras. Po jo teisėjas praneša savo verdiktą mokytojai, kaltintai smurtu prieš pradinuką.

„Buvo priimtas išteisinamasis nuosprendis būtent Rasos Blikertienės atžvilgiu, buvo byla nagrinėjama gan ilgai, ji sudėtinga, buvo vertinami mažamečių liudytojų ir mažamečio nukentėjusiojo parodymai“, – sakė teisėjas Arūnas Bartkus. Išgirdusi, kad teismas ją išteisino, mokytoja atsidūsta su palengvėjimu.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teismas Šiauliuose

„Aišku, vertinu teigiamai, tai aš jau pirmiau sakiau, kad tai absurdas, jokio smurto nebuvo. Buvo prisilietimas, norint atkreipti vaiko dėmesį“, – sakė mokytoja Rasa Blikertienė.

Pagal bylą, per pamoką mokytoja palietė vaiko petį, ranką, nugarą. Mokytoja tikina tai dariusi ne šiaip – esą pradinukas negeba susikaupti, tad besiblaškiusį ir besisukiojusį vaiką prisilietimu ji tenorėjusi grąžinti prie pamokos reikalų. „Taip pat buvo apklausta ekspertė, kuri ir posėdyje patvirtino, kad tai labiau emocinis skausmas, o ne fizinis skausmas, ir tai įvertinęs teismas nustatė, kad tai buvo prisiliesta prie vaiko, bet nesukėlė mažamečiui fizinio skausmo“, – aiškino teisėjas.

Mokytoją smurtu apkaltinusi pradinuko mama sako, kad mokytojos išteisinimas – tai mokyklos ir teismo sąmokslas.

„Aš tokio sprendimo ir tikėjausi, nes čia Šiauliai, čia vietinis klanas, mokytojų, teisėjų ir dar ten kažkas. Aš manau yra ryšiai ir politika. Aš turiu nesakysiu vardų, bet užuominų, kad gali būti“, – sakė pradinuko mama.

Mokytoja vėl gesina aistras. Sako, nieko panašaus – esą net ir bylinėjimosi nebūtų buvę, jeigu problemų dėl dėmesingumo ir mokymosi turinčiam vaikui būtų skirtas mokytojo padėjėjas. O jo nebuvo.

REKLAMA

„Aš manau, jeigu būtų mkytojo padėjėjas šalia mokinio ir pakontroliavęs jo elgesį, nes padėjėjas stengiasi jo dėmesį sukaupti rodydamas pirštu arba šnabždėdamas į ausį, ką jis turi daryti“, – aiškino mokytoja.

Smurtu prieš neklusnų pradinuką mokytoją apkaltinusi vaiko mama sako nenurimsianti toliau. „Tolesni veiksmai – apeliacinis teismas toliau Vilniuje, kaip minėjau, nes teismo sprendimas, aš nepaliksiu, nes išteisinti žmogų, kuris prisilietė prie vaiko, kaip sako, tai į sveiką protą netelpa“, – piktinosi mama.

Beje, dėl šios bylos Kudirkos progimnazijoje imtasi veiksmų – įdarbinti keli mokytojų padėjėjai. Tiesa, į darbą jie priimti vos trims mėnesiams.


Rašyti komentarą...
G
Geriau
2018-10-24 21:48:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokios debilavotos mameles butu bevaikes.
Atsakyti
-1

L
Lina
2018-10-24 22:34:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasiteiraukite apie vaiko elgesį vaikų darželio, kuri jis lankė, pedagogų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų