Vengrija gavo 6 tūkst. rusiškos vakcinos nuo koronaviruso dozių

Vengrija pranešė pirmadienį gavusi 6 tūkst. dozių prieštaringai vertinamos rusiškos vakcinos nuo koronaviruso. 

„6 tūkst. rusiškos vakcinos dozių kirto Vengrijos sieną su Slovakija“, – nurodė Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto (Pėteris Sijartas) socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtoje vaizdo žinutėje. 

Anot ministro, siunta buvo nuvežta į Budapeštą, kur vengrų ekspertai spręs, kaip panaudoti vakciną. Daugiau jokių detalių P. Szijjarto nepateikė.  

Šeštadienį Vengrija anksčiau už daugumą Europos Sąjungos valstybių pradėjo skiepijimą nuo koronaviruso, sulaukusi pirmosios farmacijos bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ Belgijoje sukurtos vakcinos dozių siuntos.    

Budapeštas, seniai nesutariantis su Briuseliu dėl demokratinių laisvių varžymo ir nuokrypio nuo teisinės valstybės principų, skiepijimą pradėjo diena anksčiau. Dauguma ES valstybių koordinuotą vakcinavimo nuo COVID-19 kampaniją pradėjo sekmadienį.  

Praėjusį mėnesį P. Szijjarto pareiškė, kad Vengrija pirmoji iš Europos šalių gavo rusiškos vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“ pavyzdžių tyrimams, o vengrų medikai bei ekspertai nuvyko į Rusiją įvertinti preparato gamybos.  

Europos vaistų agentūra (EVA), kurios mokslininkai vertina vakcinas prieš išduodant oficialų leidimą jas platinti Bendrijoje, dar nepateikė savo vertinimo dėl rusiško preparato nuo COVID-19, pavadinto pagal Sovietų Sąjungos paleistą pirmąjį dirbtinį Žemės palydovą.  

Maskva tvirtina, jog šios vakcinos klinikinių tyrimų duomenų tarpinė analizė parodė, kad jos veiksmingumas siekia 95 procentus. 

Tačiau Vakarų ir Rusijos ekspertai reiškė susirūpinimą dėl per didelės skubos kuriant šią vakciną, o kritikai ją apibūdino kaip priemonę Rusijos geopolitinei įtakai padidinti.   

Anot Budapešto, jei pasitvirtins šio preparato saugumas ir veiksmingumas, ateinančiais metais šalis gali sulaukti didžiulių „Sputnik V“ partijų, o viena iš Vengrijos firmų gali užsiimti masine šio preparato gamyba.  

„Vengrija atvira visoms sėkmingoms vakcinoms“, – sakė P. Szijjarto pirmadienį.   

„Darome viską, kad Vengrija kiek įmanoma greičiau gautų visas veiksmingas vakcinas neatsižvelgiant, kur jos sukurtos – Vakaruose ar Rytuose“, – kalbėjo jis. 


Rašyti komentarą...
n
ne politika
2020-12-29 10:27:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vakcina tai ne politika, svarbiausia saugumas. Rusija "Sputnik V" naudoja masiškai nuo rugsėjo. Nemanau kad Rusija nori pakenkti savo žmonėms ir visus apnuodyti. Vengrija šaunuolė - atvira visoms veiksmingoms vakcinoms.
Atsakyti
-2

G
Grigorij
2020-12-29 10:21:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai!!! Так держать! Vengrija, kaip sachmatu uzdaviniuose: baltieji pradeda, ir po keliu ejimu laimi.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų