Šimonytė pasakė, kada galima tikėtis karantino sušvelninimo

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad artimiausiu metu Vyriausybė neketina koreguoti karantino sąlygų, o jų švelninimo, jei koronaviruso plitimas mažės, galima tikėtis nebent sausio antrojoje pusėje.

„Esame tokioje pačioje stadijoje tuo požiūriu, kad nėra kažkokių ketinimų nei švelninti, nei griežtinti karantiną artimiausiomis dienomis (...). Svarstyti apie švelninimą, tarkime, sausio pradžioje, manau, daug pagrindo nebus, bet jeigu išsilaikytų palanki dinamika ir mes tikrai matytumėme tą keletą savaičių, tada jau galbūt kažkur sausio antrojoje pusėje galima būtų kalbėti apie kažkokią dalį, bet tikrai ne apie tai, kad visi suvaržymai būtų atšaukti“, – LRT radijui antradienį sakė Vyriausybės vadovė.

Pasak jos, objektyviai įvertinti, ar veikia įvesti suvaržymai, įskaitant gyventojų mobilumo draudimus, trukdo ir šventinės dienos, jų metu atliktas mažesnis testų skaičius. Tad įvertinti padėtį bus galima tik sausio pradžioje.

„Manau, be Trijų karalių mes tikrai negalėsime pasakyti kažko apie dinamiką, tendenciją. Nes dabar turime atskirų epizodų rinkinį, bet tie atskiri epizodai mums nepapasakoja istorijos, todėl kad yra daug vadinamojo triukšmo, pašalinių aplinkybių, kurios tiesiogiai veikia. Pirmiausia tai – keturios nedarbo dienos“, – sakė I. Šimonytė.

Pasak jos, „su atsargumu“ galima konstatuoti, kad sveikatos sistema atlaikė iššūkius šventinėmis dienomis.

„Tas keturias nedarbo dienas mūsų sveikatos sistema atlaikė, nes, išties, galėjo būti ir kitaip. Bet tai nėra pagrindas atsipalaiduoti, nes iki geros tendencijos, kad ją galėtumėme patvirtinti kaip gerą tendenciją, dar yra toloka“, – tikino premjerė.

Karantino režimas įvestas iki sausio 31 dienos, jo metu uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos, apribotas žmonių judėjimas. Iki sausio 3-iosios galioja griežtesni draudimai be būtinybės palikti savo gyvenamą savivaldybę, automobiliais leidžiama vykti ne daugiau nei dviem arba tik kartu gyvenantiems asmenims.


Rašyti komentarą...
J
Julija
2020-12-29 09:27:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokinga skaityti,viską sprendžia valdžia,kada nutraukti karantiną,kada padidinti,kada vėl bus trečias šuolis,manau,tokius dalykus spręsti anksti net ir nutraukus,gali per savaitę įvykti dar didesnis užkrečiamumo skaičius
Atsakyti
-9

O
Ona
2020-12-29 09:38:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie sau gauna atliginimus dirba savo darba nebijo jokios coronos o tu paprastas zmogau sedek namuose ir nedirb nevalgyk ir nesyk jie viska sprendzia siuksliu atliekos o ne seimas!
Atsakyti
-17

A
Aburgenas
2020-12-29 09:14:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada bus atkurta svekatos sistema poni Šimonyte užtenk zmonis žudyti
Atsakyti
-15

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų