Vėlinių paryčiais laukia paslaptingas reiškinys

Jau rytoj keliausime aplankyti artimųjų kapų, todėl oro sąlygos tampa ypač svarbios. Gera žinia ta, kad per Vėlines orai bus gana malonūs, bet rudeniški.

21

Šiandien dieną žymesnio lietaus neprognozuojama, kai kur numatomas rūkas. Vėjas pietų, pietvakarių, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 13 – 15 laipsnių šilumos, pajūryje iki 12 laipsnių šilumos.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuostabieji rudens orai: gražiausi kadrai

Artimiausią naktį lietaus tikimybė išliks nedidelė. Vietomis, labiau pragiedrėjus, pasirodys rūkas, labiausiai šis reiškinys tikėtinas Vilniuje bei Kaune. Naktį vėjas numatomas silpnas. Temperatūra kris iki 2 – 4 laipsnių šilumos, Vilniuje gali būti pora laipsnių šilčiau.

Dieną vyraus pietryčių, 7–12 m/s, vėjas. Temperatūra kils iki 14–16 laipsnių šilumos, pajūryje numatoma 13 laipsnių šilumos, o šiauriniuose rajonuose iki 11 – 12 laipsnių šilumos.

Penktadienį palis

Penktadienio naktį laikysis 9 – 11 laipsnių šiluma. Debesuotumas numatomas nedidelis arba visai nežymus. Vėjas taip pat nebus gūsingas. Krituliai neprognozuojami.

Dieną šils iki 12 – 13 laipsnių šilumos, pajūryje šils iki 13 laipsnių šilumos. Diena turėtų būti debesuota, daugelyje rajonų numatomas nedidelis lietus. Vėjas šiek tiek stipresnis, nei naktį.

Šeštadienį – daugiau saulės

Šeštadienio naktį laikysis 7 – 8 laipsniai šilumos. Numatomas vėjas – 5–10 m/s. Nedidelis lietus prognozuojamas Vilniuje ir Kaune. Kitur bus debesuota su pragiedruliais.

Dieną šils iki 10 – 12 laipsnių šilumos. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje numatomas nedidelis lietus. Kitur bus debesuota su pragiedruliais, pasirodys saulė. Vėjas išliks panašus

Sekmadienį saulėta ir be lietaus

Sekmadienio naktį laikysis 2 – 4 laipsniai šilumos, pajūryje iki 8 laipsnių. Vėjas 5–10 m/s. Lietus neprognozuojamas. Dangus bus debesuotas su pragiedruliais.

Dieną šils iki 10 – 12 laipsnių šilumos. Vėjas rims, o krituliai pasitrauks. Diena numatoma debesuota su pragiedruliais, pasirodys saulė.

Ar snigdavo per Vėlines?

Klimatologas Gintautas Stankūnavičius mini, kad sniegas per Vėlines – retas reiškinys, žinoma, šaltų spalio pabaigų pasitaikydavo, tačiau ne kasmet.

REKLAMA

„Kiek pamenu, Žemaitės kūriniuose, karves iš ganyklų pargindavo per visus šventus, lapkričio pirmąją, ir po to vaikai pradėdavo eiti į mokyklas kaimuose, ten baigdavosi žemės ūkio darbai, tai būdavo ta riba kažkokia. Bet visokių tų Vėlinių buvo, buvo kad plaukė ir tankus ižas Neryje ir Nemune, buvo čia metai, ar 1978, ar 1979, kai labai šalta spalio pabaiga buvo, po to dar vieni metai – 1998, kai buvo lapkritis labai šaltas, šiaip, lapkričiai retai pasitaiko, kad visiškai saulėti būtų, su dideliais šalčiais naktimis“, – minėjo Doc. dr. G. Stankūnavičius.


Rašyti komentarą...
R
Reiškinys
2018-10-31 16:40:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
"...Vietomis, labiau pragiedrėjus, pasirodys rūkas ir jame išryškės per Vėlines prisikėlę mirusieji..."
Atsakyti
-2

D
Dyleris
2018-10-31 18:28:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepamirškime, kad gaivus kanapių dūmas tvyro, kas gali paneigti, redakcijoje - nesistebėkime rašeivų minčių pokrypiais.
Atsakyti
0

M
Mociute
2018-10-31 21:46:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai koks cia tas paslaptingas reiskinys,zurnalistai nenusipezekit,jau visai is rasto...gal tikrai po ,,kasiako,,vaidenasi ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų