Varšuva: prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos rastas negyvas migrantas

Lenkijos policija ketvirtadienį pranešė, kad prie sienos su Baltarusija buvo rastas dar vienas negyvas migrantas – taigi, bendras Europos Sąjungos rytiniame pakraštyje pastaraisiais mėnesiais žuvusių atvykėlių skaičius išaugo iki septynių.

Vyro kūną „lauke rado sraigtasparnio komanda, patruliavusi Baltarusijos pasienio teritorijoje, kur paskelbta nepaprastoji padėtis“, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė policija.

Vietos policijos atstovas Tomaszas Krupa nurodė, kad šis asmuo buvo 24 metų siras.

„Mūsų preliminariais duomenimis, šis asmuo buvo apsistojęs Baltarusijoje, kaip rodo ant kūno rasti dokumentai – rugsėjo viduryje išduota Baltarusijos viza“, – T. Krupos žodžius citavo dienraštis „Gazeta Wyborcza“.

Lenkijos, Lietuvos ir Baltarusijos tarnybų duomenimis, per vasarą prasidėjusį beprecedentį migrantų antplūdį į regioną pasienyje jau žuvo septyni žmonės.

Pastarosiomis savaitėmis iš Baltarusijos teritorijos į Lietuvą, Latviją ir Lenkiją mėgino patekti tūkstančiai atvykėlių.

Briuselis kaltina Baltarusiją sąmoningai organizuojant migrantų antplūdį ir tokiu būdu keršijant už ES sankcijas, paskelbtas Maskvos remiamam režimui dėl opozicijos persekiojimo.

Nevyriausybinės organizacijos kritikuoja Varšuvą dėl sprendimo paskelbti nepaprastąją padėtį pasienyje. Ši priemonė neleidžia humanitarinėms organizacijoms padėti migrantams ir draudžia lankytis šalia sienos nevietiniams gyventojams, įskaitant žurnalistus.

Aktyvistai taip pat kritikuoja Lenkiją dėl itin prieštaringai vertinamos apgręžimo politikos, dėl kurios migrantai negali pasiprašyti prieglobsčio ir verčiami grįžti į Baltarusiją.

Siekdama sustabdyti migrantų srautus, lenkų vyriausybė planuoja statyti pasienio tvorą, atsieisiančią apie 353 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
B
B
2021-10-16 01:32:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nelegalai savo noru moka pinigus ir skrenda į Baltarusiją , savo noru eina į miškus , todėl patys kalti dėl situacijos , kurioje atsiduria. Kodėl mums tai turi rūpėti ??? Kenčia dėl savo kvailumo !!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų