Valstybinė kalbos inspekcija: pavadinimas „Sharks. No swimming“ Lukiškių aikštėje pažeidžia įstatymą papildyta 15.34 val.

Lukiškių aikštėje įrengtame paplūdimyje iškabinti angliški užrašai pažeidžia Valstybinės kalbos įstatymą, ketvirtadienį pranešė Valstybinė kalbos inspekcija. 

29

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje

Inspekcija teigia Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriui išsiuntusi nurodymą ištaisyti įstatymo 17 straipsnį pažeidžiančius užrašus „OPEN BEACH“ (liet. atviras paplūdimys) ir „Sharks. No swimming“ (liet. Rykliai. Neplaukioti).

„Valstybinė kalbos inspekcija kviečia visas politines partijas ir savivaldos institucijas nepaversti lietuvių kalbos ideologinių ir politinių rietenų įkaite ir gerbti konstitucinį jos statusą“, – pranešime teigia inspekcijos viršininkas Audrius Valotka.  

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis BNS sakė, kad savivaldybė ketina įgyvendinti inspekcijos nurodymus, tačiau dar negalėjo įvardinti, ar užrašai bus visiškai pakeisti, ar prie jų bus pridėtos lentelės su užrašais lietuvių kalba. 

„Raštas gana aiškiai formuluoja mintis ir mes nelabai turime kitų variantų, tik sureaguoti į jį kaip inspekcija nurodo, tai tą ir padarysim“, – teigė jis. 

(31 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Laisvalaikis Vilniaus Lukiškių aikštėje

„Mes pasitarsime kaip tai geriausiai padaryti, turbūt su ta pačia Valstybine kalbos inspekcija ar su mūsų specialistais, kurie atlieka kalbos kontrolės funkcijas ir priimsime sprendimus, gal ir su architektais pasitarę, kaip geriausiai tą padaryti, kad neatrodytų komiškai ir įgyvendintų Valstybinės kalbos įstatymo reikalavimus“, – tikino P. Poderskis. 

Pasak jo, įrengiant užrašus, savivaldybė jų nelaikė įstatyme numatytais viešaisiais užrašais, o labiau traktavo kaip dizaino elementus. 

„Mes traktavome nuostatą, kad viešieji užrašai yra valstybine kalba, mes vertinome kaip viešiesiems užrašams skirtą, o čia labiau dizaino elementai tokie (...) Manau, kad jei inspekcija taip traktuoja, tai reikės mums pasitaisyti“, – teigė administracijos direktorius. 

REKLAMA

1660 kvadratinių metrų ploto paplūdimys šią savaitę supiltas Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio.

Paplūdimys aikštėje bus visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.

Vilniaus meras aiškino, kad paplūdimys Lukiškių aikštėje įrengtas, kad būtų galima džiaugtis  iškovota laisve.

Kritikai teigia, kad toks projektas yra netinkamas Lukiškių aikštei, taip pat priekaištaujama dėl to, kad planuojant projektą nebuvo tartasi nei su visuomene, nei su savivaldybės taryba ar administracija. 


Rašyti komentarą...
V
Vytautas
2020-06-25 15:09:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar Šimašius asmeniškai mokės už savo pliažines užgaidas?
Atsakyti
-8

b
bronius
2020-06-25 16:23:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
užpsisot jau su ta anglų kalba, žmonės nuo kada jums pasidarė gėda būti lietuviais???
Atsakyti
-2

C
Cha - cha
2020-06-25 15:11:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai bent meras net nežino valstybinės kalbos įstatymo . Ar nereiktų pagalvoti , gal teisingiausia būtų palikti postą ?
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų