Valstybės globotiniai sužvėrėjo: susidorojo su moterimi, kuri stengėsi atstoti jiems mamą

 Kaune – vaikų globos namų auklėtinių smurtas prieš juos prižiūrinčią socialinę darbuotoją. Globos namuose dėl bėdų šeimoje apgyvendinti broliai ir sesuo sumušė juos prižiūrinčią darbuotoją už tai, kad ši nesutiko jiems atiduoti saugomų vaikų banko kortelių su smulkiais pinigais.

Bute, kuriame lyg tikroje šeimoje bando gyventi Kauno savivaldybės vaikų globos namų auklėtiniai, ne tik garuojantys pietūs ir geri tarpusavio santykiai. Tiesa šokiruoja. Tokiame bute gyvenantys trys dėl blogų sąlygų iš biologinės šeimos atimti vaikai vakar, kaip įtariama, užpuolė socialinę darbuotoją, atstojančią vaikams mamą ir gyvenančią kartu.

Šešiolikmetės paauglės su penkiolikos ir trylikos metų broliais tikslas buvo vienas – atimti auklėtojos saugomas banko korteles, į kurias kiekvieną mėnesį valstybė vaikams perveda po 15 eurų smulkioms išlaidoms. Atiduoti paaugliams kortelių nesutikusi penkiasdešimt trejų moteris sulaukė smūgių į veidą, pilvą, rankas. Taip pat darbuotojai buvo grasinama šalia pasitaikiusiomis žirklėmis.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Valstybės globotiniai sužvėrėjo: dėl smulkių pinigų susidorojo su auklėtoja

Susidoroję su auklėtoja ir atėmę banko korteles su jose buvusiais vos keliasdešimt eurų, vaikai pabėgo iš globos namų. Tiesa, jauniausias vaikas – 13-os berniukas – iškart po incidento grįžo į globos namus. Vyresni vaikai vykdė pabėgimo planą toliau.

„Šiai dienai jie yra abu pabėgę, jiems yra paskelbta paieška, o kai bus surasti, ir vėl pargabenti į saugią gyvenamąją vietą, bus teikiama visokeriopa pagalba, tiek psichologinė, tiek, jei bus reikalinga, ir gydytojų, ir kitų specialistų pagalba“, - sako Vaikų namų direktorės pavaduotojas Gintaras Bagdžiūnas.

Globos namų vadovybė teigia, jog pati auklėtoja nesiskundė patyrusi smurtą nei dabar, nei ankščiau. Greičiausiai apie patiriamą tiek psichologinį, tiek fizinį smurtą darbuotoja kalbėti tiesiog bijo, tačiau tyrimą vykdantiems pareigūnams, socialinė darbuotoja visgi atskleidė patyrusi smurtą.

REKLAMA

Paauglių smurtą patyrusi darbuotoja šiuo metu nedirba, ilsisi ir gydosi namuose. Pagalba, kurios sulaukia socialiniai darbuotojai, dirbantys su didesnės rizikos vaikais, tėra kasmetiniai mokymai, kaip elgtis įvykus konfliktui. Tačiau realiai nuo situacijų, kuomet darbuotojai patiria smurtą nuo įsiaudrinusių paauglių, niekas neapsaugo.

Iš globos namų paaugliai broliai ir sesuo sprunka ne pirmą kartą. Iki šiol jų pėdsakai vesdavo gimtųjų namų Panevėžyje link. Pareigūnai praneša, kad trečiadienio pavakarę vaikai buvo surasti. Kaip ir buvo manyta iš globos namų jie spruko pas biologinę mamą, kuriai vaikų teisės atimtos.

Atlikę tyrimą pareigūnai spręs, kokias sankcijas taikyti nusikaltimą prieš socialinę darbuotoją įvykdžiusiems vaikams.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
R
Rytis
2017-10-04 20:55:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lopai kurva darbuotojos nori gero o kaip jie elgesi
Atsakyti
-2

V
Vilma
2017-10-04 22:17:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks melas,niekas i jokius mokymus nesiuncia,neapmokina kaip dirbt su tokio elgesio vaikais. Jokios pagalbos nesulauksi,bute neissikviesi,direktore turi viena atsakyma "darbuotojas nemoka dirbt su vaiku", tik ar ji padirbtu su tokiais vaikais. Sitai direktorei, Trimonienei, darbuotojai yra nesvarbus,ji tik ziuri kaip atrodo aplinka ir vaiku skundai.
Atsakyti
-1

S
Smurtui
2017-10-05 23:25:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebludyt neiseina tau?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų