Valstiečius piktina konservatorių planai: tai padėtų Šimonytei tapti prezidente

Šešėlinė valstiečių Vyriausybė priešinasi valdančiųjų planams. Valstiečiai nepritaria ruošiamiems alkoholio draudimų pakeitimams, ragina pamiršti Stambulo konvenciją ir nesutinka su konservatorių planais keisti rinkimų sistemą. Anot valstiečių, TS-LKD, pasinaudojusi padėtimi, gali padidinti Ingridos Šimonytės šansus tapti prezidente.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) suburta šešėlinė Vyriausybė trečiadienį Seime rinkosi į posėdį.

Konservatoriai tiesia Šimonytei kelią į prezidentūrą?

Valstiečių šešėlinė Vyriausybė nepritaria valdančiųjų užmojams keisti rinkimų sistemą.

„Visos aplinkybės rodo, jog numatomi rinkimų sistemos pokyčiai yra suplanuoti taip, kad, valdantiesiems pasinaudojus galios pozicija ir balsų persvara Seime, didintų jų pačių galimybes laimėti kitus savivaldos bei Seimo rinkimus“, – tvirtina valstiečiai.

Vienas iš galimų rinkimų sistemos pertvarkos siūlymų – atsisakyti vienmandačių apygardų.

„Visuotinai žinoma, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) silpnoji vieta Seimo rinkimuose – antrieji rinkimų turai vienmandatėse apygardose, kuriose šiai partijai yra sunku laimėti.

Tvirtinimas, kad esą dėl vienmandačių apygardų rinkimų ypatumų „žūsta“ paduoti rinkėjų balsai, o tai skatina rinktis proporcinę sistemą ir daugiamandates apygardas nėra teisingas – paduoti rinkėjų balsai „žūsta“ ir esant aukštai daugiamandatės kartelei“, – rašoma valstiečių priimtame nutarime.

Valdantieji kalba ir apie prezidento rinkimų pokyčius, kad šalies vadovą rinktų ne rinkėjai, o Seimas.

„Įvykdžius tokius pakeitimus 2024 metais valstybės vadovą dar spėtų išrinkti ši valdančioji dauguma, kas neabejotinai padidintų Ingridos Šimonytės šansus tapti Prezidente 2024 m“, – įsitikinę valstiečiai.

Pasak jų, rinkimų sistemos keitimas yra netikėtas ir rinkėjams, nes nė viena iš valdančiąją daugumą sudarančių partijų šių ketinimų nedeklaravo savo rinkimų programose.

Ragina neratifikuoti Stambulo konvencijos

LVŽS šešėlinė Vyriausybės priėmė ir nutarimą, kuriame Seimas raginamas neratifikuoti Stambulo konvencijos.

REKLAMA

Valstiečiai pažymi, kad kad Stambulo konvencija į Lietuvos teisės sistemą neatneša jokių naujų ar Lietuvos teisės sistemai nežinomų moters nuo smurto apsaugos priemonių.

Pasak valstiečių, Lietuvoje užtikrintas baudžiamosios atsakomybės taikymas smurtaujantiems asmenis, o nukentėjusiems yra prieinamos ir civilinės teisės teikiamos teisinės gynybos priemonės.

„Stambulo konvencija neišspręs, deja, bet iki šiol Lietuvoje pasitaikančių, pagalbos smurtą patyrusioms moterims sistemos problemų. <...> Šias problemas gali spręsti ryžtingi valstybės valdžios veiksmai, tobulinant pagalbos sistemą ir teikiant jai deramą finansavimą“, – įsitikinę valstiečiai.

LVŽS šešėlinė Vyriausybė teigia, kad Stambulo konvencija į Lietuvos nacionalinę teisės sistemą įneštų prieštaringą sąvoką „socialinė lytis“, kuri reiškia, kad lytis teisės sistemoje būtų pradėta traktuoti, kaip „socialiai susiformavę vaidmenys, elgsena, veikla ir bruožai, kuriuos tam tikra visuomenė laiko tinkamais moterims ir vyrams“.

Pasak jų, Stambulo konvencija reikalauja panaikinti tradicijas ar papročius, kurie susiję su „stereotipiniais“ vyrų ar moterų vaidmenimis.

„Tai taptų iššūkiu ugdant tradicinės šeimos vertybes ir mokant jaunąją kartą atsakingai prisiimti tėvo bei motinos vaidmenis, kuriems Lietuvos tradicijos ir papročiai suteikia ypač didelę reikšmę ir kurie Stambulo konvencijos prasme yra „stereotipiniai“ vaidmenys daugelio iš mūsų šeimose“, – rašoma valstiečių priimtame nutarime.

Siūlo atverti sporto klubus

Valstiečiai taip pat siūlo Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui atverti sporto klubus.

„Dėl didėjančios hipodinamijos blogėja fizinės sveikatos rodikliai, o ilgalaikiai ir drastiški žmonių judėjimo suvaržymai, atsirandantys kovos su pandemija metu, kelia grėsmę, kad jau kova su pandemija sukels kitas, gal net didesnes pasekmes visuomenės sveikatai, nei kad sukeltų pati pandemija“, – rašoma valstiečių priimtame nutarime.

Dėl šios priežasties, anot LVŽS šešėlinė Vyriausybės, reikalinga valstybės pagalba sudaryti sąlygas, įskaitant darbuotojų testavimo galimybę, saugiam sporto ir sveikatingumo klubų atvėrimui.


Rašyti komentarą...
L
Laimis
2021-03-24 14:41:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoje bus oranzine revoliucija kaip Ukrainoje, Gruzijoje.Liaudis nepasiduos konservatoriu planams.Atsilaikeme pries rusu tankus,atsilaikysime ir pries geju valdzios planus.
Atsakyti
-1

N
Ne
2021-03-24 14:31:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik ne Šimonyte sos gelbėkit visi kas galit
Atsakyti
-1

E
Ekspertas
2021-03-24 14:28:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik vienmandatėse rinkimai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų