Karbauskio kirtis: Dulkio elgesys apgailėtinas

Valstiečių šešėlinė Vyriausybė į savo posėdį bandė prisikviesti sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį. Pastarasis laiko valstiečiams nerado, o tai ypač papiktino Ramūną Karbauskį. Jis dėl A. Dulkio planuoja siųsti laišką I. Šimonytei, o ministro elgesį pavadino apgailėtinu.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šešėlinė Vyriausybė trečiadienį rinkosi į posėdį. Valstiečiai aptarė vakcinacijos procesą ir tikėjosi sulaukti sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio. Visgi jis valstiečių kvietimą ignoravo.

Agnė Širinskienė pasakojo, kad ministras buvo kviečiamas nuo kovo 9 d., tačiau valstiečių norą pasikalbėti su ministru, anot A. Širinskienės, A. Dulkys su komanda ignoravo. Pasak jos, valstiečiai siūlė ministrui pačiam pasirinkti susitikimo laiką, tačiau ir šios sąlygos netiko.

„Čia jau ministro pasirinkimas, kaip jis vykdo tą dialogą su žmonėmis, su visuomene ir su mumis“, – sakė A. Širinskienė.

Toks A. Dulkio elgesys papiktino šešėlinį premjerą Ramūną Karbauskį. Jis pasiūlė paruošti laišką premjerei Ingridai Šimonytei dėl A. Dulkio.

„Šitas elgesys ministro yra visiškai netoleruotinas. Jis, pasakysiu negražiai, apgailėtinas. Šiuo atveju premjerė turi tai žinoti, o kokia bus jos reakcija, pamatysime tada, kada ji reaguos“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Veryga: neišnaudojame vakcinų, o Vyriausybė kalba apie naujus uždarymus 

Šešėlinis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga teigė, kad visas pasaulis tikėjosi, kad vakcinos bus ta „sidabrinė kulka“, kuri išspręs pandemiją.

„Deja, bet turime šiandien konstatuoti, kad nevyksta tas procesas kaip turėtų ar galėtų vykti“, – teigė A. Veryga.

Pasak jo, iš valstybės vadovų jau girdime, kad sandėliuose guli nepanaudota dešimtis tūkstančių vakcinos dozių.

„Jau keletą savaičių turime tam tikrą komunikacinę krizę, buvo ir tokios daug žalos padarančios klaidingos komunikacijos, sukeliant abejonę viena iš vakcinų, sakant, kad yra klausimų dėl saugumo, nors buvo klausimų dėl vakcinos efektyvumo“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Jis teigė, kad prasidėjusi valstybės vadovų vakcinacija gal kiek sušvelnins padėtį, tačiau A. Veryga tikino, kad vieningos vakcinacijos proceso komunikacijos jis nemato. Politikas teigė, kad sulaukia daugybės gyventojų klausimų apie vakcinas.

Nors, A, Verygos teigimu, vis dar gyvename deficito laikotarpiu, kai vakcinų Lietuva turi mažiau nei to reikalauja jų poreikis, net ir turimos vakcinų dozės nėra iki galo panaudojamos. Pasak jo, trūksta lankstumo kaip kitos grupės galėtų būti skiepijamos, ne tik prioritetinės.

„Tikrai turim tokią situaciją, kada neišnaudojame potencialo ir atsiliekam, o Vyriausybė pradeda šnekėti apie naujus uždarymus“, – kalbėjo A. Veryga.

Kritikos valstiečiai žeria ir Seimo antradienį priimtoms pataisoms dėl darbuotojų testavimo. A. Verygos nuomone, gali iškilti ir nauja problema – testų atsakymmų padirbinėjimas.

„Toks prievartinis kelias nėra geras sprendimas, nes žmonės ras apeidinėjimus ir tada kontroliuoti infekciją bus dar sudėtingiau“, – sakė A. Veryga.

Valstiečiai parengė Vyriausybei siūlymus dėl vakcinacijos proceso, ragina pažiūrėti į PSO rekomendacijas dėl komunikacijos, taip pat pažiūrėti į kitų šalių pavyzdžius, tarkime, Izraelio, remtis ten gyvenančių lietuvių patarimais, suteikti daugiau laisvės savivaldybėms, įgyvendinti „žaliojo paso“ idėją.


Rašyti komentarą...
R
Reda
2021-03-24 13:31:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažin kaip būtų valstiečiai tvarkėsi, iš šalies visada geriau matosi.Ir mano nuomone,kad Dulkys ne savo rogese...
Atsakyti
-9

J
Jurgis
2021-03-24 14:05:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolis Veryga.Grižk į Sveikatos ministerija.
Atsakyti
-10

B
Bobutė
2021-03-24 13:06:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
...daugiau laisvės savivaldybėms. Anksčiau rėkėt, kad iš centro būtų valdoma. Kaip bedarysi - visada blogai.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų