Jau 35 metus su žmona nebegyvenantis buvęs Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus labai mylėjo savo uošvius. Praėjus net dviem dešimtmečiams po skyrybų jis, teisėsaugininkų įsitikinimu, piktnaudžiaudamas tarnyba ir pažeisdamas įstatymus pasirūpino, kad jiems būtų pastatytas paminklas.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas nusprendė, kad dar per anksti įvertinti piktnaudžiavimu tarnyba, kurstymu kitą asmenį iššvaistyti jo žinioje buvusį svetimą turtą bei suklastoti tikrus dokumentus ir juos panaudoti įtariamo A.Šimkaus veiklą.

Kad būtų priimtas objektyvus nuosprendis, teisėja Violeta Balčiūnienė nutarė apklausti buvusią A.Šimkaus žmoną ir atnaujino įrodymų tyrimą. Pasak teisėjos, kaltinamasis su žmona, kuri per ikiteisminį tyrimą pasinaudojo jai įstatymo suteikta teise ir atsisakė duoti parodymus prieš sutuoktinį, yra išsiskyręs, tad dabar ji gali liudyti.

Tačiau moteris gali ir vėl atsisakyti tai daryti. Šių metų spalio 1 d. įsigaliojo Baudžiamojo proceso kodekso 38 straipsnio pakeitimai, kurie nurodo, kad šeimos nariais laikomi ir buvę sutuoktiniai.

Tačiau įdomiausia šioje istorijoje yra tai, kad pats A.Šimkus „Respublikai" patvirtino, jog su žmona oficialiai išsiskyrė dar 1975 metais, o jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos, padarytos 2006-2008 metais.

REKLAMA

Tad ikiteisminį tyrimą atlikę ir A.Šimkaus žmoną apklausti norėję Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai nežinojo, kad ši sutuoktinių pora jau keli dešimtmečiai kaip išsiskyrę. O ir pati parodymus duoti atsisakiusi moteris, “pasikuklino" apie tai pranešti į jos namų duris pasibeldusiems teisėsaugininkams.

Tokį jos tylėjimą galima pateisinti tuo, kad svarbias pareigas uostamiesčio savivaldybėje ėjęs A.Šimkus įtariamas reikalavęs iš kelių savivaldybės užsakymus vykdžiusių įmonių direktorių pastatyti mirusiems buvusiems uošviams paminklą ir suklastoti dokumentus, apmokant jo gamybos bei pastatymo išlaidas.

A.Šimkus dar kaltinamas reikalavęs sumokėti jo automobilio benzino išlaidas. Iš viso jam inkriminuojama 13 nusikalstamos veikos epizodų. Kartu su juo ant teisiamųjų suolo sėdo minėtus nurodymus vykdę bendrovės “Klaipėdos keliai" generalinis direktorius Juozas Rukšėnas ir UAB “Travertinas" vadovas Artūras Lukšas.

A.Šimkui gresia jau antras teistumas. Šių metų liepą už piktnaudžiavimą tarnyba bei kurstymą kitą asmenį iššvaistyti jo žinioje buvusį svetimą turtą jam uždrausta trejus metus dirbti su valstybės tarnyba susijusį darbą ir skirta 6500 litų (50 MGL dydžio) bauda.

Dėl kitų galimų A.Šimkaus nusikaltimų dar vieną, trečiąjį, ikiteisminį tyrimą atlieka STT.

Darius ČIUŽAUSKAS


Rašyti komentarą...
s
saule
2010-10-19 20:56:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Slykstu skaityti tokius straipsnius. Apmaudu, kad musu valstybeje valdzios vyrams per daug rupi rupintis tik savimi. O mes, paprasti Lietuvos zmones, norime tvarkos ir teisingumo musu valstybeje!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų