Vaičiūnas: elektra ir dujos pigs tiek, kiek įmanoma

Premjerui Sauliui Skverneliui pažadėjus, kad nuo liepos elektra gyventojams pigs maždaug 10 proc., o dujos – 15 proc., energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, kad kainų sumažinimas gali būti dar didesnis, priklausomai nuo to, kaip dar keisis jų kaina rinkoje.  

„Mes norime padaryti maksimalią pastangą, kad sumažinimas būtų maksimalus, tiek, kiek įmanoma, Pati idėja – perskaičiavimo procesą pradėjome prieš mėnesį, prasidėjus karantino laikotarpiui, ir todėl šiandien turime VERT paskaičiuotas prognozes, koks tas sumažinimas galėtų būti. Natūralu, kad kiekviena diena įneša tam tikras korekcijas, bet šiandienos duomenimis, elektros kaina nuo liepos galėtų mažėti bent 10 proc. o dujos – bent 15 proc., bet gali būti ir daugiau. Tam tikrą rezervą matome dujoms, konkretūs skaičiai bus, kai VERT suskaičiuos ir sudėlios, Manau, per mėnesį jau turėsime patikslintus konkrečius skaičius“, – BNS sakė Ž. Vaičiūnas.  

Anot jo, per pastaruosius 10 metų tik vieną kartą elektros kainos buvo peržiūrėtos metų viduryje – paprastai jos keičiamos metų pradžioje. Šiuo atveju, prasidėjus koronaviruso sukeltai krizei, buvo svarstomi keli scenarijai – kainas keisti jau birželį arba laukti kitų metų sausio.    

„Vienas scenarijus klasikinis būtų nieko nedaryti, laukti, sumokėti tam tikras skolas įmonėms, kurios dar yra iš ankstesnių laikotarpių, ir kainą peržiūrėti metų pabaigoje, kaip paprastai būdavo daroma. (...) Bet žmonių situacija tikrai nelengva, dėl to ir kalbėjome su premjeru, ką įmanoma padaryti, kad kainos peržiūra būtų kuo greitesnė. Techniškai tą galima padaryti nuo liepos 1 dienos, o su papildomais įstatymo pakeitimais galbūt būtų galima ir nuo birželio 1 dienos, bet tai turbūt būtų sulaukę pakankamai daug diskusijų, juolab geriau didesnis sumažėjimas nuo liepos, nei mažesnis nuo birželio“, – aiškino Ž. Vaičiūnas. 

Vyriausybės vadovo Sauliaus Skvernelio teigimu, elektros ir dujų kainų mažinimas yra viena iš Vyriausybės priemonių mažinant neigiamas koronaviruso pasekmes žmonėms ir kartu išnaudojant elektros ir dujų, ypač SGD rinkų tendencijas.

REKLAMA

„Litgrid“ BNS pateiktais duomenimis, vidutinė didmeninė elektros kaina Lietuvoje balandžio antrąją savaitę, palyginti su sausio antra savaite, smuko 38 proc., o per metus – palyginti su antra balandžio savaite pernai, – 2,5 karto.  

Elektra buitiniams vartotojams nuo sausio pabrango vidutiniškai 14,7 proc., o dujos pigo vidutiniškai 17,9 proc.


Rašyti komentarą...
M
Morta
2020-04-16 14:41:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokdariai jūs visi. Apgaudinėjate Lietuvos piliečius. Prieš rinkimus jūs visada kainas sumažinate ,kad piliečiai balsuotų už jus. Pasibaigs rinkimai, elektros ir dujų kainos vėl kils . Valdžiažmogiai , esate visi melagiai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų