REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Bronzos olimpinio medalio laimėtojas Rohullah Nikpai dėl savo pasiekimų yra gerbiamas visų afganistaniečių, nepriklausomai nuo etninės ar gentinės priklausomybės, o Kabulą buvo apėmusi olimpinė karštinė“, – pasakoja Europos Sąjungos ambasadorius Afganistane Vygaudas Ušackas.

REKLAMA
REKLAMA

ES pasiuntinys Afganistane V. Ušackas. ELTA nuotr. (nuotr. Balsas.lt)ES pasiuntinys Afganistane V. Ušackas (ELTA nuotr.)

Pasak ambasadoriaus, kruviną pilietinį karą išgyvenanti šalis tikrai neabejinga sportui. „Afganistane populiarus kriketas, tinklinis, futbolas, tekvondo, imtynės, sunkumų kilnojimas ir, aišku, tradicinis – buzkashi (ožkos tampymas). Kovos sporto šakos pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo. Rohullah Nikpai – antras iš eilės bronzos laimėtojas olimpiadoje, kuris be abejonės prisidės prie tekvondo populiarumo“, – portalui Balsas.lt sakė V. Ušackas.

Įdomu pažymėti, kad ši olimpiada vyko Ramadano – islamą išpažįstančių žmonių pasninkavimo – metu. Sportininkams pagal religines nuostatas ir tradicijas daroma išimtis, leidžianti valgyti ir gerti vandenį dienos metu, atidedant beveik vieną mėnesį truksiantį pasninkavimą vėlesniam laikotarpiui.

REKLAMA

5 vyrai ir 1 moteris atstovavo Afganistanui 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse.

Massoud Azizi (vyras – 100 metrų bėgimas);

Tahmina Kohistani (moteris – 100 metrų bėgimas);

Ajmal Faisal (vyras boksininkas);

Ajmal Faizzada (vyras – dziudo iki 66kg);

Nesar Ahmad Bahavee (vyras – tekvondo);

Rohullah Nikpai (vyras – tekvondo).

Rohullah Nikpai, Rytinių kovų tekvondo varžybose iškovojo bronzą. Praėjusį ketvirtadienį praktiškai visas Kabulas, kaip senais laikais Kaune stebint Žalgirio-CSKA varžybas, buvo prigulęs prie televizorių pas save namuose, o tie kurie neturi pas kaimynus ar parduotuvėse bei stebėjo ir sirgo už savo naują nacionalinį herojų – Rohullah Nikpai. 2008-ųjų olimpiadoje jis taip pat iškovojo bronzos medalį ir tapo pirmu istorijoje afganu, kuris gavo olimpinį apdovanojimą“, – pasakojo V. Ušackas.

Talibanui (islamo religinių fanatikų ginkluotam judėjimui) valdant visos sporto šakos, išskyrus kriketą, buvo uždraustos, įskaitant buzkashi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų