• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininką Viktorą Muntianą nustebino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) sprendimas išslaptinti dalį Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos tyrimo medžiagos.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo pirmininko vertinimu, komitetas tokiu veiksmu viršijo savo įgaliojimus.

"Mano supratimu, komiteto veiksmai neatitinka įstatymų, komitetas viršijo savo įgaliojimus", - antradienį BNS sakė parlamento vadovas.

REKLAMA

Planuota, jog sprendimą - viešinti medžiagą ar ne ir kokia forma - priims Seimo valdyba trečiadienį.

Pasak parlamento vadovo, nepaisant NSGK sprendimo išslaptinti minėtą medžiagą, trečiadienį Seimo valdyba svarstys šį klausimą.

Seimo NSGK antradienį išslaptino dalį Valstybės saugumo departamento veiklos tyrimo medžiagos. Išslaptinta tyrimo dalis, susijusi su galimais valstybės pareigūnų korupciniais ryšiais - daugiau nei 180 puslapių dokumentų iš maždaug pusantro tūkstančio, sukauptų per parlamentinį tyrimą. Artimiausiu metu juos žadama pateikti visuomenei.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį komiteto posėdyje, kuriame dalyvavo 7 nariai iš 12, sprendimas nuo minėtos medžiagos dalies nuimti grifą "slaptai" priimtas 6 parlamentarams balsavus už ir vienam susilaikius.

Susilaikė NSGK narys Skirmantas Pabedinskas, kadangi jis nedalyvavo komiteto tyrime, siekdamas išvengti interesų konflikto - VSD dirba jo sūnus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skubus posėdis, kurio metu nuspręsta išslaptinti dalį tyrimo medžiagos, sušauktas po to, kai Valstybės saugumo departamento vadovas Arvydas Pocius pranešė, kad turi informacijos, esą patvirtinančios, jog parlamentiniam VSD veiklos tyrimui vadovavęs NSGK pirmininkas Algimantas Matulevičius praeityje turėjo ryšių su sovietų KGB.

REKLAMA

Jei paaiškėtų, kad A.Matulevičius, kuris yra vienas aršiausių A.Pociaus kritikų, išties buvo susijęs su represine okupacinės valstybės struktūra ir tai nuslėpė, jis netektų teisės dirbti su slapta informacija ir NSGK pirmininko posto.

Praėjusį ketvirtadienį kalbėdamas Seime A.Pocius pareiškė, jog aukšti VSD pareigūnai pardavinėjo slaptą informaciją nedraugiškoms valstybėms, A.Matulevičius praeityje buvo susijęs su KGB, VSD yra ištyrusi buvusio savanorio ir saugumiečio Juro Abromavičiaus nužudymą, geležinkelio tilto per Bražuolės upelį susprogdinimą ir, anot A.Pociaus, "beveik žino", kas sprogdino laikraščio "Lietuvos rytas" redakcijos pastatą.

REKLAMA

Po šios A.Pociaus kalbos Seimas nepritarė prezidento dekretui, kuriuo jis teikė sprendimą atleisti VSD direktorių.

Po Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio pirmadienį A.Pocius žurnalistams teigė, kad ne visi tyrimai, apie kuriuos jis kalbėjo Seime, yra baigti, tačiau pateikti konkretesnės informacijos atsisakė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas V.Adamkus teikė Seimui sprendimą atleisti A.Pocių, atsižvelgdamas į jo atsistatydinimo pareiškimą po to, kai parlamentarai pernai žiemą patvirtino nepalankias VSD veiklos parlamentinio tyrimo išvadas.

Seimas gruodžio pabaigoje patvirtino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto VSD veiklos tyrimo išvadas, kuriose teigiama, jog departamento darbe yra daug trūkumų, o jo generalinis direktorius A.Pocius nėra pajėgus tinkamai organizuoti departamento darbą ir jam vadovauti.

Netrukus po šių išvadų patvirtinimo Seime A.Pocius įteikė prezidentui atsistatydinimo pareiškimą.

VSD vadovą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų