Kosovo statuso klausimui skirtame Europos Parlamento posėdyje Vytautas Landsbergis teigė, kad „Kosovo padėtis negali būti lyginama su Baskų kraštu, Kvebeku ar Abchazija“, informuoja parlamentaro spaudos tarnyba.
V.Landsbergis, kalbėdamas plenariniuose debatuose, priminė, kad Belgradas arba Serbija vadovavosi Slabodano Miloševičiaus ir net po jo aklai „sekė Didžiojo Brolio patarimais“, konfliktuodama su visais nuo Slovėnijos iki Kosovo ir vis pralaimėdama, „užuot puoselėjusi savarankišką, realistišką požiūrį bei ieškojusi draugiškesnių skyrybų su perspektyva vėl susitikti Europoje“.
V.Landsbergis taip pat padarė specialią pastabą tiems, kurie rūpinasi vienpusiškomis tarptautinės teisės interpretacijomis dėl valstybių integralumo, jų suverenumo teritorijoms ir tautoms.
„Mes turime suvokti ir atsižvelgti, kad valstybė, kuri imasi išnaikinti arba išvaryti didelę dalį savo piliečių dėl jų skirtingos tautybės, užmuša ne tik juos, bet pirmiausia savo suverenitetą masiniam kapams. Tokių kapinių „integralumas“ nėra remtinas, ir palyginimas su Basku kraštu, Kvebeku arba Abchazija čia netinka. Nei Madridas, nei Otava, nei Tbilisis nebombarduoja ir nežudo gyventojų.
Kas kita - Rusija, kuri savo pakartotinais genocidais pati paneigė ir nebeturi suvereno teisių išgyvenusiems tai Čečėnijoje, o tik viduramžišką kumščio teisę“, -sakė V. Landsbergis.
Primename, jog vasario 17 dieną Kosovo parlamentas vienbalsiai pritarė dėl krašto atsiskyrimo nuo Serbijos ir nepriklausomybės paskelbimo.
Kosovo nepriklausomybę jau yra pripažinusios JAV, D. Britanija, Prancūzija, Afganistanas, Turkija, Albanija, Vokietija, Norvegija, Latvija ir Estija. Pripažinti šios šalies nepriklausomybę atsisako Serbija, Rusija, Ispanija, Kipras, Bulgarija, Slovakija, Graikija ir Rumunija.
Lietuvos Seimas šį klausimą numatė svartyti kovo 10 dieną. Lietuvos prezidentas, užsienio reikalų ministras ir Seimo užsienio reikalų komitetas Kosovo nepriklausomybę siūlo pripažinti.